Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Úřední deska Kontakty Úřední hodiny Informace dle 106/1999 Sb.

Děčín City Hackathon - víkend na lodi s partou ajťáků

Napsal(a)  | Rubrika: Dění ve městě

Na lodi Cargo Gallery na Smetanově nábřeží v Děčíně se od pátku 23. března do neděle 25. března bude konat Děčín City Hackathon. Jde o víkend, v němž tří- až pěti členné týmy dostanou k dispozici otevřená data a během 48 hodin se z nich budou pokoušet vytvořit něco prospěšného pro veřejnost – aplikace pro mobil, webovou stránku či koncept, který pomůže zlepšit fungování města nebo dopravy. Téma hackathonu je totiž smart city, smart mobility.


Hackathon je ve světě velmi rozšířený formát akce, při níž týmy složené zpravidla z programátorů, ale také grafiků, webdesignérů či kreativních lidí tvoří z dostupných otevřených dat konkrétní řešení. V Ústeckém kraji se pořádá teprve podruhé a na svědomí jej má Inovační centrum Ústeckého kraje, které v druhém ročníku pořádání akce podpořilo záštitou statutární město Děčín.


„Je to akce na podporu využití otevřených dat, které město Děčín dává k dispozici. Chceme ukázat, že data mohou být velmi prospěšná a chceme tím do tvorby konceptu smart city zapojit také širší veřejnost. V neposlední řadě je to skvělá příležitost pro mladé lidi vyzkoušet si za podpory zkušených mentorů práci v týmu. Nejlepší projekty určitě pomůžeme realizovat, třeba jako byznys projekty v našem podnikatelském inkubátoru Startup Go,“ říká ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK) Tomáš Siviček.
Vítězný tým si odnese odměnu 20 000 Kč v hotovosti a k tomu další věcné ceny a služby od Inovačního centra Ústeckého a dalších partnerů. Účastníci budou moci strávit celý víkend na lodi Cargo Gallery a bude o ně postaráno jak z pohledu jídla a pití, tak i relaxace – od města Děčína dostanou mj. bezplatné vstupy do děčínského bazénu, připravena je pro ně i vyhlídková jízda po Labi.
Hlásit na hackathon se mohou zdarma tří- až pětčlenné týmy i jednotlivci na webu www.city-hackathon.com.
„Přihlásit se může každý. Vítáni jsou nejenom ajťáci, ale i všichni kreativní lidé, kteří mají nápady na zlepšení svého města či dopravy,“ dodává na závěr ředitel ICUK Tomáš Siviček.Přečtěno: 937 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz