Potřebuji si vyřídit Objednat se na úřad Veřejné zakázky Úřední deska Kontakty Informace dle 106/1999 Sb.

Zimní stadion se dočkal nových šaten

Napsal(a)  | Rubrika: Tiskové zprávy

Hráči ledního hokeje a krasobruslaři mohou nyní užívat komfortní šatny včetně sociálního zázemí. Nové prostory mají také trenéři. Klub totiž získal dotaci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, zbytek potřebných peněz zaplatilo město.

 


Za výrazné zkvalitnění zázemí zimního stadionu může druhá etapa akce „Reko kabin a regenerace – II. etapa“ za 7 milionů korun. Radnice z této částky zaplatila více jak 2 miliony. „Jsme rádi, že se podařilo dotaci získat. Bez podpory města bychom však tak náročné opravy nezvládli,“ řekl Jan Havlíček, manažer HC. Práce na obnově šaten probíhaly v závěru roku 2016. „Nová je vzduchotechnika, která zde úplně chyběla. Po rekonstrukci jsou stropy a elektroinstalace, systém vytápění, povrchová úprava stěn, keramické obklady stěn a podlah, vyměněno bylo veškeré sanitární zařízení. Nově je zde také zaveden internet,“ vysvětlil Jan Havlíček. Rekonstrukce proběhla i na chodbách. Ty byly opatřeny otěruvzdornou úpravou stěn, položena byla zátěžová podlaha pochůzná bruslemi. Nejen hráči se dočkali nového moderního zázemí. V rámci prací bylo zrekonstruováno také zázemí a hygienické prostory strojníků.


Děčínský zimní stadion byl postaven v letech 1978 – 1983 a na svou dobu byl velice moderním sportovním stánkem s kapacitou 5 100 sedících diváků. Zázemí stadionu, zejména hráčské kabiny byly však v projektu značně poddimenzovány. Sociální zařízení dávno neodpovídalo dnešním standardům a potřebám moderního hokeje. Absence potřeb zázemí pro regeneraci a rehabilitaci značně komplikuje provoz stadionu. Stadion v průběhu let utrpěl také katastrofální povodní v roce 2002, kdy došlo k zaplavení areálu zimního stadionu a voda na ledové ploše dosahovala 1,5 m. Po povodních byl stadion znovu uveden do provozuschopného stavu jen částečnými opravami. Rozsáhlá rekonstrukce kabin proběhla na jedné části stadionu až v roce 2011.
Zimní stadion je velmi navštěvovaným sportovištěm nejen díky mládežnickému hokeji. „Mládežnické týmy odehrají v sezóně 2016 – 2017 230 mistrovských utkání. Například o přípravku se stará se minimálně 6 trenérů s hokejovou licencí,“ doplnil Jan Havlíček. Hokejový klub díky spolupráci s partnery zapůjčí každému novému členovi brusle. Prostory stadionu i s trenéry využívá ročně 552 dětí z mateřských škol až 3. tříd základních škol v rámci výukového programu klubu.Přečtěno: 2276 krát

ISO 9001:2015

ISO DĚČÍNStatutární město Děčín – Magistrát města Děčín získal od mezinárodní firmy se sídlem ve Švýcarsku certifikát pro systém kvality dle normy ISO 9001:2015.

KONTAKT

KONTAKT ÚŘADStatutární město Děčín | Magistrát města Děčín
Mírové náměstí 1175/5, 405 38 Děčín IV
Telefon: 412 593 111, 412 591 111
Datová schránka: x9hbpfn
ePodatelna: posta@mmdecin.cz