05.08.2013 - 08:25

Boletické sídliště je pod nonstop dohledem

Autor:
ilustrační foto ilustrační foto

Na střed boletického sídliště dohlíží posílené hlídky městské policie a asistentů prevence kriminality, kteří strážníkům pomáhají při dohledu nad veřejným pořádkem. Důvodem pro zesílený dohled jsou opakované stížnosti obyvatel na kriminalitu a problémy v oblasti občanského soužití s nově příchozími obyvateli, kteří se do Boletic stěhují z jiných měst.

„Zaznamenali jsme řadu podnětů na problematické chování nově příchozích, kteří míří do panelových domů soukromých vlastníků. Občané ze sídliště poukazují na páchání násilné a majetkové kriminality a žádají nás o rychlé řešení. Faktem ovšem je, že evidence městské policie ani Policie České republiky kritickou situaci nepotvrzuje. Kriminalita v boletickém sídlišti se nijak nevymyká ostatním děčínským lokalitám, naopak je Děčín podle statistik jedním z nejbezpečnějších měst severních Čech. Na druhou stranu je třeba brát v úvahu i vnímání pocitu bezpečí obyvatel,“ uvedl děčínský primátor František Pelant. Zdůraznil ale, že kriminalita a její řešení je především záležitostí Policie České republiky, kterou město již požádalo o spolupráci. Policisté z hlídkové služby a obvodního oddělení lokalitu pravidelně denně kontrolují už více než týden. „Druhou věcí jsou samozřejmě přestupky, jejichž řešení je v kompetenci především městské policie. Často se jedná o rušení nočního klidu nebo problémy v oblasti občanského soužití. Věřím, že intenzivní nepřetržitý dohled strážníků situaci na sídlišti zklidní. Změna systému hlídkové služby je opatřením trvalejšího charakteru. Samozřejmě uvítám iniciativu občanů, kteří přijdou s nějakými konstruktivními návrhy na další řešení,“ doplnil primátor.
Vedení města se současně snaží vyvíjet tlak na majitele nemovitostí, kteří pronajímají byty často cíleně lidem závislým na sociálních dávkách. Radnice již oslovila majitele řady domů a vyzvala je k jednání o situaci. Stejně tak město zahájilo jednání s úřadem práce o problematice příspěvků na bydlení. „Právě současný systém dávek je obrovským problémem a zneužívání sociálního systému podporuje vznik nových sociálně vyloučených lokalit a rozšiřování stávajících. Bohužel město nemá v současné době žádné zákonné prostředky, jak migraci reálně zabránit. Zakázat pohyb problematických osob nebo je vystěhovat není možné. Vyvíjíme proto úsilí i přes naše volené zástupce v senátu a poslanecké sněmovně,“ dodal František Pelant.

Počet zobrazení: 246
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Jaromír Zajíček, MPA
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

48594
obyvatel (r. 2019)
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
971
rozpočet (mil. Kč)

Anketa

Zpravodaj města

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2020
3. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top