Nastavení přístupnosti

25.02.2015 - 14:10

Za černé skládky hrozí vysoké pokuty, město s nimi chce intenzivněji bojovat

Autor:

I přesto, že většinu odpadu lze odevzdat zdarma ve sběrných dvorech a i přes mnoho osvěty v této oblasti se Děčín bohužel potýká, stejně jako jiná města v ČR, se stálými problémy se zakládáním černých skládek nebo odkládáním odpadu mimo sběrné nádoby. Tyto problémy narůstají zejména díky migraci obyvatel, kteří se při stěhování nebo vyklízení bytů nevhodným způsobem zbavují nepotřebných věcí a nábytku.

Vedení města proto vyzývá občany, aby jakékoli podezření na neoprávněné odkládání odpadu ihned oznámili, nejlépe na tísňovou linku městské policie, a nezůstávali neteční. Včasným oznámením mohou pomoci tomu, aby nepořádné lidi městská policie rychle postihovala a aby se další černé skládky v Děčíně neobjevovaly.

Městská policie Děčín řeší případy protizákonně odloženého odpadu několikrát týdně. Většinou se jedná o odložený nábytek u kontejnerů na běžný komunální odpad. „Je to způsobeno častějším stěhováním lidí v určitých lokalitách. Při stěhování se zbaví staré sedačky nebo skříně a mají pocit, že odložením ke kontejneru je vše vyřešeno. V řadě případů se nám daří ty, co se odpadu takto zbavili, dopátrat. Ti pak pod dohledem strážníků dají vše do pořádku, navíc zaplatí pokutu,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Dodal, že při dohledu nad dodržováním pořádku pomáhá i kamerový systém, díky kterému se podařilo řadu podobných případů vyřešit. Neocenitelnou pomocí je ale včasné oznámení občanů. „A to ideálně ve chvíli, kdy někdo odpad odkládá nebo zakládá černou skládku. Šance na zdárné vyřešení se tím samozřejmě zvyšuje. Bohužel se někdy setkáváme s tím, že nám sice občané nahlásí nepořádek i s tím, že viděli někoho podezřelého, ale je to i s několikadenním zpožděním. Zjistit pak toho, kdo nepořádek způsobil, je daleko složitější a v řadě případů naprosto nemožné. Pak nepořádek odklízí pracovníci Střediska městských služeb, čímž samozřejmě narůstají náklady města,“ vysvětlil ředitel.


Vedení města problém s neoprávněným odkládáním odpadu a hromaděním černých skládek řeší v rámci několika pracovních skupin. Jde zejména o lokality, do kterých se stěhují rodiny závislé na sociální pomoci státu. „Respekt k zákonu není někdy na takové úrovni, na jaké by měl být. Druhou věcí je naprostá neznalost v této oblasti. Chceme proto s lidmi v těchto lokalitách intenzivněji pracovat tak, aby se k nim dostaly informace o tom, kde a jaký odpad lze bezplatně odevzdat a co jim hrozí, pokud nepořádek způsobí. Ruku v ruce s tím půjde samozřejmě posílený dohled městské policie,“ dodala děčínská primátorka Marie Blažková.

 

 

Počet zobrazení: 767
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top