Nastavení přístupnosti

27.03.2015 - 00:00

Děčín má špičkově vybavenou laboratoř na simulaci dopravních situací

Autor:

České vysoké učení technické v Praze, Fakulta dopravní, pracoviště Děčín, má novou laboratoř na simulaci různých dopravních situací. Toto špičkově vybavené pracoviště vzniklo díky projektu Specializované centrum pro aplikovanou simulaci a vizualizaci z Programu Cíl 3/Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2007-2013


Děčínské pracoviště fakulty navázalo spolupráci s podobně zaměřenou univerzitou v německém městě Zwickau. Společně plánují nejen využívat Centrum pro vizualizaci a simulaci, ale také výměnné pobyty studentů v rámci dohody Erasmus. „Chceme, aby výměnné pobyty studentů byly častější a vyústily ve vytvoření studentského přeshraničního projektu. Zkušenosti, které si tak studenti mezi sebou předají, a způsob práce jim přinese cenné poznatky do profesního života,“ řekl Ondřej Smíšek, vedoucí pracoviště Děčín, zástupce proděkana pro strategii a vnější vztahy. Vybudování specializovaného centra umožní řešení problémů v dopravě, stavebnictví apod. Projekt tak přispěje k lepší kvalitě technického vysokoškolského vzdělání a vytvoří možnosti dalšího vzdělávání pro hospodářský sektor a výzkumné aktivity ve společném životním prostředí. Tím poskytne nejlepší předpoklady pro transfer vědomostí a technologií a pro různé kooperace. „Laboratoř bude sloužit nejen studentům fakulty, ale také odborníkům a dalším zájemcům o tyto technologie,“ doplnil Ondřej Smíšek.


Vybavení laboratoře


Agisoft PhotoScan


Agisoft PhotoScan je profesionální software pro zpracování texturovaných prostorových modelů z digitálních fotografií. Software je určen pro tvorbu prostorového modelu, je možno využít známé body pro tvorbu přesných ortofot, digitálních modelů terénu či prostorových modelů měřených předmětů.


Projekce s technologií Edge Blending

Technologie Edge Blending, která dovoluje spojit dva a více projektorů vedle sebe nebo nad sebe, čímž vznikne dvojnásobný projekční prostor, umožní názornější prezentování a kvalitní práci v konstrukčním softwaru typu AutoCAD, v programech určených pro 3D modelování či v grafických editorech. Tato technologie výrazně posouvá využitelnost projekce.

 

NVIDIA GRID K1


Jedná se o výkonnou grafickou kartu určenou pro virtuální desktopy a aplikace, která umožní pracovišti využívat efektivněji výše uvedený software a další náročné aplikace na více než jednom počítači.


3D projekce


Laboratoř je také vybavena 3D projekcí pro 20 účastníků, včetně kompletní 3D infrastruktury (3D aktivní plátno, 3D aktivní brýle, speciální grafická výkonná karta).


Partneři česko-německého projektu realizovaného v rámci dotačního programu Ziel3/Cíl 3 jsou: spolek BIC-Forum Wirtschaftsförderung (BIC-FWF) e. V., Westsächsische Hochschule Zwickau (Západosaská vysoká škola Zwickau), ČVUT v Praze, Fakulta dopravní - pracoviště Děčín, Okresní hospodářská komora Děčín.

V Děčíně dne 27. března 2015

 

Počet zobrazení: 795 Naposledy změněno: 16.04.2015 - 10:02
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2022
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top