Nastavení přístupnosti

24.04.2015 - 10:48

Cena Ď v Ústeckém kraji 2015

Autor:

Město Děčín hostilo již po čtvrté slavnostní ceremoniál udělení Ceny Ď v Ústeckém kraji.  Na základě hlasování Kolegia Cenu Ď 2015 získal děčínský spolek Self Defense Division,z.s., který nominovalo sdružení Andělé bez křídel.  Městskou Cenu Ď předala primátorka města Děčína, Marie Blažková, paní Vilmě Tůmové za dlouholetou a obětavou práci pro Svaz diabetiků.  Celostátní finále se tento rok odehraje 15. června 2015 na scéně Státní opery Praha.  Záštitu nad projektem „XV. ročníku udílení Ceny Ď 2015“ převzal ministr kultury Daniel Herman.


Spolek Self Defense Division,z.s, jehož předsedou je Jiří Omaník, je tvořený členy Policie a Armády ČR, kteří se věnují charitativním akcím, prevenci kriminality a organizují nejrůznější sportovní aktivity. Dále se věnují pedagogické činnosti  v rámci kraje ale i mimo něj. Zorganizovali a vedli benefiční akci (seminář sebeobrany) pro malého Tomáška, který je kvůli svému zdravotnímu stavu nucen absolvovat nespočet operací. Díky finančním prostředkům, které se podařilo během benefice vybrat, se nakoupily zdravotní a jiné pomůcky, které tříletému chlapci významně změnily životní standard a usnadnily tak život jemu i celé jeho rodině. Dalším přínosem jsou projekty Bezpečně odkudkoliv nebo Chci zachraňovat, né se bránit, který se věnuje možnostem sebeobrany záchranářů a zdravotníků, kteří jsou v dnešní době bohužel opakovaným cílem útočníků. Tyto akce pořádají členové ve svém volném čase a bez nároku na jakoukoliv odměnu. Mezi jejich další aktivity patří kruhové tréninky pro veřejnost a semináře a kurzy reálné sebeobrany pro ženy. Podporují bezpečnost a sport v Děčíně a širokém okolí.
Paní Vilma Tůmová již od roku 2004 působí jako předsedkyně Svazu diabetiků v Děčíně. Ze své pozice se usilovně snaží pomáhat osobám s diabetem na území města Děčína, kterých není právě málo. Je hlavní manažerkou a koordinátorkou zdravotních, sociálních a jiných aktivizačních programů, jež pomáhají začleňování osob s diabetem do společenského života. Dny zdraví, poradní dny, přednášky, výlety, rekondiční pobyty. To je jen krátký výčet aktivit, které pro osoby s diabetem pořádá, a vždy jsou hojně navštěvovány. O akcích se lidé mohou dozvědět ve vitrínách na Klubu seniorů v Bezručově ulici a na Masarykově náměstí. Za Svaz diabetiků ČR je pověřena k jednání a ke spolupráci v rámci komunitního plánování v Děčíně, kde se aktivně zapojuje.

Prvně byla Cena Ď, kterou pořádá pan Richard Langer, udělena v Národním divadle v Praze v roce 2001. Za 14 let bylo uděleno 10 městských cen Ď, ve 14 krajích ČR bylo uděleno 56 krajských cen Ď, při finálových ceremoniích 178 celostátních cen Ď a 4 GRAND PRIX Ď. Cenu Ď přijal v minulosti například prezident Václav Havel, norský předseda vlády Jens Stoltenberg a kardinál Dominik Duka,  nebo například ČSOB, KB a.s., společnost VODAFONE, Nadace Preciosa, společnost Mountfield, ŠKODA Auto a CETELEM ČR. Cenu Ď ale také přijali občané, například školačka Nina Rambová za podporu chovu hada v zoo a manželé Šislerovi za sedmnáct let nezištné pomoci umírajícím v hospici.

Počet zobrazení: 924 Naposledy změněno: 27.04.2015 - 10:59
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top