Nastavení přístupnosti

28.07.2015 - 14:18

Zákroky strážníků zaznamenají přenosné kamery

Autor:

Přenosné kamery budou nově ve službě používat děčínští strážníci. Pomocí minikamer mohou strážníci zaznamenat jednání s pachateli přestupků nebo průběh zákroků. Záznam bude sloužit pro potřeby vyhodnocení zákroku, případně jako důkaz pro Policii České republiky nebo správní orgány, které o přestupcích rozhodují. Minikamery městská policie zatím testuje, během několika týdnů jimi budou vybaveni všichni strážníci.

 

 

„Jde o nenákladné zařízení, které ale může pomoci s řešením některých přestupků nebo dokonce trestných činů. V současné době testujeme kvalitu záznamu v různých podmínkách a zejména výdrž minikamer,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Kromě důkazního materiálu pro policii či správní orgány pomohou kamery předejít i bezdůvodným stížnostem ze strany některých pachatelů přestupků. „Bohužel je vcelku častým jevem, že člověk podezřelý i z banálního přestupku obviní strážníka z toho, že překročil svou pravomoc nebo dokonce že někomu vyhrožoval. I když se pak při osobní konfrontaci ukáže, jak vše ve skutečnosti bylo, je lepší těmto záležitostem předejít. Záznam bude jednoznačným důkazem o průběhu jednání s hlídkou a případný spor se tak podaří vyřešit velmi rychle, pokud vůbec k nějakému sporu dojde,“ vysvětlil ředitel.
Přenosné minikamerky jsou především preventivním prvkem, což zkušenosti strážníků během krátké doby používání potvrzují. Hlídky městské policie totiž mnohdy čelí velmi hrubému jednání a agresivitě. Pokud ale hlídky dotyčného upozorní, že průběh jednání je zaznamenáván, chování mnoha jedinců se nápadně rychle mění. „V tomto smyslu budou minikamerky v práci strážníků neocenitelnou pomocí,“ dodal Horák.

Počet zobrazení: 751
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top