Nastavení přístupnosti

22.09.2015 - 13:09

Děčín uspěl v soudním sporu s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže

Autor:

Více jak tři roky vedlo město spor s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Ten nyní ukončil rozsudek Krajského soudu v Brně, který rozhodl ve prospěch města.

 

Město vedlo soudní spor s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže v souvislosti s rekonstrukcí Domova pro seniory na Kamenické ulici, kdy v samém začátku realizace stavby vyřadilo jednoho z uchazečů pro nesplnění kvalifikace z výběrového řízení a ten následně podal námitku. Město námitku zamítlo a společnost se obrátila na ÚOHS, který potvrdil námitku uchazeče. Přestože rekonstrukce Domova pro seniory byla realizována za pomocí dotace z Evropské unie a byla tedy termínově vázána, rozhodlo se tehdejší vedení města požádat o rozklad. ÚOHS rozhodnutím druhého stupně potvrdil oprávněnost námitek uchazeče a doporučil městu, aby firmu zařadilo zpátky do výběru a prověřilo splnění požadavků daných zákonem a zadavatelem. Město tak učinilo a vrátilo nabídku firmy do posuzování a hodnocení. Při posuzování podaných nabídek zjistila příslušná komise, že nabídka této firmy nesplnila požadavky dané zadávací dokumentací a platným zákonem o veřejných zakázkách. „Uchazeč porušil zákon, když nedodržel podmínku zajištění bankovní záruky nebo složené jistoty po celou dobu běhu lhůt. Jejich nabídka tedy musela být vyřazena. Následně jsme provedli hodnocení zbývajících nabídek a zakázku zadali,“ vysvětlil Petr Kužel, vedoucí odboru rozvoje. Stavební práce na rekonstrukci Domova pro seniory mohly začít v řádném termínu tak, aby byl dodržen časový harmonogram dotačních podmínek. „Byli jsme přesvědčeni o správnosti svého původního rozhodnutí, nespokojili jsme se s rozhodnutím ÚOHS a podali jsme žalobu ke Krajskému soudu v Brně,“ doplnil Petr Kužel. Soud nyní téměř po třech letech rozhodl, že důvod vyřadit společnost z výběrového řízení byl správný. „Rozhodnutí soudu nás potěšilo. Dnes, kdy je rekonstrukce domova pro seniory před dokončením, je pro město nejdůležitější, že naši odborníci vyhodnotili situaci správně,“ řekla Marie Blažková, primátorka města.

Počet zobrazení: 975
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top