Nastavení přístupnosti

23.09.2015 - 14:41

Uklizené město je vizitkou nás všech

Autor:
ilustrační foto ilustrační foto

Čisté ulice, parky a veřejné prostory jsou pro každého z nás důležité. V čistém městě se nám lépe žije. O pořádek se v Děčíně kromě Technických služeb Děčín a. s. stará Středisko městských služeb, které vzniklo právě za účelem rozšíření a zkvalitnění údržby veřejných prostranství a zeleně a zaměstnává především občany s nízkou úrovní kvalifikace a dlouhodobě nezaměstnané. „SMS má důležitý sociální charakter. Vyplňuje díru na trhu práce, zaměstnává občany sociálně nebo zdravotně znevýhodněné, kteří by v běžné práci neuspěli. Zabezpečuje také výkon trestu obecně prospěšných prací,“ řekla Marie Blažková, primátorka města.


Středisko se svými zhruba 85 zaměstnanci každodenně uklízí v ulicích města a to zejména v lokalitách Děčín I, Staré Město, Podmokly, Želenice, Boletice. V dalších lokalitách, jako jsou například Chrochvice a Letná, probíhá úklid dvakrát týdně. „Všichni naši zaměstnanci jsou rozděleni do jednotlivých čtvrtí. Například v Podmoklech jich každý den zametá 7, v Boleticích 8. Zaměstnance rozdělujeme tak, aby byli místně znalí, většinou ve svých rajónech bydlí,“ řekl Jaroslav Horák, vedoucí Střediska městských služeb. K pravidelným úklidovým trasám patří také turisticky navštěvovaná místa a 30 dětských hřišť. V jarních a letních měsících se k zametání a sbírání odpadků přidá ještě sekání některých travnatých ploch, na podzim úklid listí a v zimě odklízení sněhu. Ani s poměrně velkým množstvím zaměstnanců však není jednoduché udržet město čisté. „Jsou ulice, jako například Dělnická, které můžeme uklízet několikrát denně. Ráno ji totiž naši pracovníci uklidí a odpoledne je tam opět nepořádek,“ doplnil Jaroslav Horák. Jen pro představu SMS posbírala a zlikvidovala za měsíc červenec a srpen 27 t biologického odpadu, 4 t nebezpečného odpadu, 62 ks pneumatik. Za loňský podzim uklidili 17 t spadaného listí a po Vánocích odvezli asi 2 200 ks vánočních stromků. „Vidím jako úspěch, že se nám podařilo vypěstovat u zaměstnanců pravidelné pracovní návyky. Sami dnes totiž upozorňují na černé skládky nebo nepořádek v ulicích,“ dodala Marie Blažková. Středisko je schopno uklízet také na základě podnětů občanů nebo na základě výzev jednotlivých odborů magistrátu.


Středisko městských služeb má dvanáct kmenových zaměstnanců, zbytek je financován díky Úřadu práce. Podle rozhodnutí zastupitelů může být celkový počet zaměstnanců maximálně 90.
Podněty týkající se nepořádku mohou občané volat na tel. č. 412 151 081. Více informací o práci střediska naleznete na http://sms.mmdecin.cz .

Počet zobrazení: 1001 Naposledy změněno: 01.10.2015 - 08:30
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top