Nastavení přístupnosti

21.01.2016 - 08:49

Prodávat vlastní výpěstky bude letos levnější

Autor:
ilustrační foto ilustrační foto

Novou obecně závaznou vyhlášku o místním poplatku za užívání veřejného prostranství schválila rada města v závěru loňského roku. Pěstitelé a drobní výrobci, kteří nechtějí být součástí pravidelných farmářských trhů, nyní mohou prodávat své zboží za výrazně nižší cenu.Od ledna tedy při prodeji vlastních výrobků či výpěstků na městem schválených tržních místech zaplatí prodejci pouze 10 Kč za metr čtvereční. Ostatní prodejci zaplatí za prodejní místo 40 Kč za metr čtvereční. Tyto poplatky neplatí v době konání farmářských trhů, které probíhají vždy ve středu buď na Masarykově nebo Husově náměstí a organizuje je společnost Český um – Artificiu Bohemicum. „K této změně jsme přistoupili z důvodů oživení trhu. Chceme více podpořit drobné pěstitele a výrobce při prodeji vlastního zboží. Pěstitelé a farmáři, kteří se nechtějí vázat na organizované trhy, tak mohou k prodeji využít naše tržní místa,“ vysvětlila Marie Blažková, primátorka města.
Pravidelné Farmářské trhy se konají vždy ve středu a od podzimu loňského roku se místo jejich konání jednou za čtrnáct dní mění. V lichý týden si občané mohou dojít nakoupit na Husovo náměstí, v sudý týden na náměstí Masarykovo. V době konání trhů má celý prostor náměstí pronajat pořadatel Farmářských trhů. V letošním roce společnost Český um – Artificiu Bohemicum, z.s. plánuje uspořádat ještě sobotní prodejní akce. Lidé se tak mohou těšit na Zabijačkové hody, které se budou konat v sobotu 6. února. Podle organizátorů se návštěvníci mohou těšit nejen na tradiční nabídku zabijačkových výrobků a jídel, ale také na bohatý kulturní program. Další zajímavou akci plánuje společnost na sobotu 28. května. Tento den bude patřit Jahodovým slavnostem, které nabídnou nejen čerstvé jahody, ale také například soutěž v pojídání jahodových knedlíků. Na poslední listopadovou sobotu pak pořadatelé chystají Gurmet market s vysoce kvalitními potravinami a delikatesami nejen domácí výroby, ale také ze zahraničí. Všechny tyto akce se budou konat na Husově náměstí.

Počet zobrazení: 934 Naposledy změněno: 21.01.2016 - 09:51
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top