Nastavení přístupnosti

26.09.2016 - 08:35

Revitalizace sídliště v Březinách pokračuje

Autor:
ilustrační foto ilustrační foto

Kvůli postupující stavbě musejí řidiči uvolnit prostor bývalého hlídaného parkoviště a svá vozidla odstavovat za autobusovou zastávkou. Město za první etapu revitalizace sídliště zaplatí zhruba 40 milionů korun.


Práce na první etapě revitalizace sídliště v Březinách postupují do další fáze. Hotovou část bezprostředního okolí školy již budou moci obyvatelé sídliště využívat i s novými parkovacími místy. „Je nutné, aby lidé respektovali parkovací místa, která jsou jasně vyznačena zámkovou dlažbou a dbali dopravního značení. Dodržování parkovaní bude dohlížet městská policie,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Práce dále budou pokračovat od mateřské školy k bývalému hlídanému parkovišti. Řidiči budou muset pro parkování využívat například prostor za autobusovou zastávkou. Nahodilé parkování v hotové části již totiž nebude možné. „V sídlišti se pohybuje stavební technika, a pokud lidé nebudou dodržovat dopravní značení, budeme muset přistoupit ke zvýšené kontrole ze strany městské policie a řidiče pokutovat,“ doplnila primátorka města. Radnice tím chce zajistit volný pohyb po sídlišti nejen prováděcí firmě, ale také složkám Integrovaného záchranného systému. Práce, které začnou příští týden v pátek, potrvají zhruba dva měsíce.
Revitalizace sídliště je rozdělena do tří etap. První etapa zahrnuje ulici Kosmonautů v okolí školy, druhá etapa zahrnuje zbytek ulice Kosmonautů a severní část sídliště. Třetí etapa řeší východní část. Město se pro úpravu sídliště rozhodlo i přesto, že na revitalizaci nedostalo žádnou dotaci a veškeré finance tak půjdou z rozpočtu města. „Chápu, že revitalizace sídliště v Březinách přináší s sebou značná omezení. Nezbývá nám však nic jiného, než je strpět. Věřím, že revitalizace přispěje ke zlepšení kvality života obyvatel vašeho sídliště,“ dodala Marie Blažková.

Počet zobrazení: 708
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2022
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top