Nastavení přístupnosti

07.12.2016 - 09:33

Primátorka včera předala Cenu města

Autor:

Slavnostní večer věnovaný osobnostem Děčína se konal již po osmé. Cenu si tentokrát odnesli manželé Charvátovi a Pavel Jirásek.


Tradice udělování Ceny města významným osobnostem vznikla s ideou ukázat a vyzdvihnout zajímavé a společnosti prospěšné osobnosti. „Myslím, že tuto myšlenku se daří naplňovat velmi dobře. V dnešní době je nutné, abychom ukazovali příklady lidí, kteří svůj čas věnují například předávání zkušeností jiným, výchově mládeže nebo dobré reprezentaci města,“ řekla Marie Blažková. Seznam lidí, kteří již byli oceněni, je plný opravdu výjimečných jmen. Jako první si cenu odnesli bývalý ředitel městského divadla Rudolf Felcmann a dlouholetý sbormistr Děčínského symfonického orchestru a pěveckého sboru gymnázia Josef Waldmann. V dalším roce je následoval MUDr. Hugo Engelhart, lékař a velký bojovník za svobodu pyšnící se nejen cenou města, ale je také držitelem ocenění Rytíř českého lékařského stavu. V roce 2011 vedení města cenu předávalo sportovci a předsedovi židovské obce Vladimíru Poskočilovi a skautskému historikovi a publicistovi Karlu Lešanovskému. V roce 2012 si cenu převzal řezbář Vladimír Cejnar a sportovec Julius Časný, malíř Břetislav Kment a basketbalista Slavomír Bednář byly osobnostmi roku 2013. V roce 2014 předala primátorka Marie Blažková cenu lékařce Mahuleně Čejkové a horolezci Karlovi Bělinovi. V loňském roce ji získala historička a spisovatelka Natálie Belisová a klavírista Vojtěch Haňka.


Letos primátorka města předala významné ocenění manželům Charvátovým a Pavlovi Jiráskovi. Manželé Charvátovi se dlouhodobě věnují kanoistice. Pavel Charvát jako trenér a Hana Charvátová jako rozhodčí. Předseda děčínského kanoistického svazu je nejenom klubovým trenérem, ale také trenérem juniorské reprezentace. Je organizátorem národních i mezinárodních závodů v Račicích. K Ceně hejtmana Ústeckého kraje si nyní připíše také Cenu města Děčína. Hana Charvátová dlouhodobě působí jako rozhodčí v těch nejvyšších soutěžích. Jedinou českou rozhodčí byla na olympiádě v Londýně, která byla po Pekingu její druhou olympiádou. Mezi 25 rozhodčích byla mezinárodní kanoistickou federací vybrána i na poslední OH v Riu.


Pavel Jirásek je muzikantem srdcem i duší. Je manažerem Děčínského symfonického orchestru a léta předával své muzikantské zkušenosti dětem jako učitel Základní umělecké školy v Děčíně. Byl a stále je členem mnoha hudebních uskupeních. Pravidelně se s ním můžete potkat na oblíbené České mši vánoční v kostele Povýšení sv. Kříže, která se letos koná 26. prosince.

Počet zobrazení: 1073
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top