Nastavení přístupnosti

15.12.2016 - 07:08

Streetballový ježíšek dorazil do Děčína

Autor:

Štědrý večer nás teprve čeká, v Děčíně se ale už dárky rozdávaly. V úterý 13. prosince byly totiž na hřišti VOŠ a SPŠSSaD, zjednodušeně „stavárny“, předány široké veřejnosti k užívání dva streetballové koše, které zde nechal nainstalovat Igor Bayer, prezident České streetballové federace (ČSF). Tím splnil svůj slib z letošního 21. ročníku Labského streetballového poháru, kdy prohlásil, že do Děčína umístí šest košů. Dva tedy stojí, místa pro další čtyři jsou již vytipována (vždy jde o volně přístupné místo veřejnosti) a jejich instalace by měla být hotova do dalšího ročníku Labského streetballového poháru.


Slavnostního předání se kromě Igora Bayera, který koš pokřtil šampaňským, zúčastnila také primátorka města Děčín, Marie Blažková, ředitelka „stavárny“, Jana Vacková, a Michal Kožený, majitel společnosti Sanex, jež se postarala o ukotvení košů. Samozřejmě, že nemohli chybět ti, kteří mají s bezednými koši zkušenosti největší, zástupci Basketbalového klubu ARMEX Děčín, generální manažer Lukáš Houser, trenér A-týmu, Pavel Budínský, a hráči Jakub Houška, Ondřej Šiška, Filip Kroutil a Tomáš Gavenda. Všichni při krátkých proslovech vyzdvihli iniciativu Igora Bayera, která dává další šanci, jak aktivně strávit volný čas. „Chci, aby lidé měli kde sportovat, není mi jedno, co dělá nejen mládež. Ke streetballu sice stačí jen kecky a míč. Jenže zapotřebí jsou i koše a těch je z mého pohledu v ulicích stále málo. Proto jsem se rozhodl stavět koše po celé republice,“ řekl Igor Bayer prostředky na realizaci svého projektu musí sehnat od partnerů.
Dva děčínské koše patří do projektu Streetball mania do ulic, v jehož rámci bylo od roku 2010 umístěno po koutech naší vlasti už 23 košů. Ty v Děčíně mají číslo 24 a 25 a Česká stretballová federace tak slaví krásné kulaté číslo. ČSF se navíc zavázala, že se o ně bude 20 let starat.


Po slavnostním předání si žáci školy hned koše vyzkoušeli a obroučkami propadly první míče, kterých po zimě jistě přibude. „Na koších je slogan Užijte si hru, tak věřím, že si ji hráči užijí,“ dodal prezident ČSF na závěr.

 

Luděk Černý

Počet zobrazení: 901
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top