Nastavení přístupnosti

23.10.2017 - 14:05

Pokračující stavba Vilsnické spojky mění dopravní omezení

Autor:

Práce pokročily do fáze napojení nově budovaného přemostění vedoucího od ul. Ústecké, ulicí Práce, podél drážního tělesa, směrem na Nový most. Toto napojení si vyžádá poměrně výraznou změnu dopravního omezení. To vypukne zřejmě o posledním víkendu v říjnu. Přesný termín změny je závislý na pokračování stavby a bude zveřejněn na webu a facebooku města. Omezení přinese největší zatěžkávací zkoušku trpělivosti řidičů.

 

Nově budované přemostění Vilsnické spojky se napojí na stávající Nový most v místě nájezdu ze směru od Tesca. Tím dojde k úplné uzavírce této nájezdové větve a jižní části mostu, tedy části blíže k Ústí nad Labem. Provoz bude veden obousměrně po jeho opačné polovině.
Ve směru od Ústí nad Labem bude doprava svedena na ul. Předmostí a dále pak vlevo nájezdem do protisměru severní části Nového mostu, průjezd na kruhový objezd u Mototechny bude zachován. Z Nového mostu bude doprava dále sjíždět na Benešovskou ulici a pokračovat směr Benešov nad Ploučnicí nebo před čerpací stanicí ulicí Lipová povede trasa na Kamenickou ulici, která bude v tomto místě zjednosměrněna pro umožnění plynulého výjezdu. Na Kamenické bude možné odbočit do centra Děčína I nebo pokračovat směrem na Liberec.
Při jízdě z Děčína I do Děčína IV po Novém mostě nebude možné na křižovatce na ul. Předmostí odbočit vlevo směrem na kruhový objezd u Mototechny. Trasa bude v tomto směru vedena na kruhový objezd u Tesca, ten bude pro zvýšení jeho kapacity upraven betonovým přehrazením obdobně jako u Mototechny.


Uzavření nájezdu na Nový most zároveň znemožní průjezd tímto úsekem na Ústí nad Labem, proto bude doprava v tomto směru od Děčína IV a Teplic směrována na ul. Dělnickou a dále viaduktem u bývalé Diany na ul. Ústeckou. Dopravní opatření v oblasti Děčína IV se jinak nemění.
„Jedná se o dopravní omezení, které ještě více zkomplikuje dopravu ve městě. Bohužel v tuto chvíli není jiná možnost, než se s tím popasovat a maximálně se obrnit trpělivostí,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Dopravní experti navrhli jediné možné řešení, které šlo v této fázi stavby navrhnout. Na jak dlouhou dobu nás omezení čeká závisí na průběhu prací a klimatických podmínkách.

Počet zobrazení: 978 Naposledy změněno: 31.10.2017 - 13:24
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top