Nastavení přístupnosti

28.06.2018 - 06:31

Školy a školky chce město přes prázdniny opravit

Autor:
ilustrační foto ilustrační foto

Město nebude o prázdninách zahálet, chce se pustit do oprav zanedbaného majetku základních a mateřských škol. Vedení města se totiž zavázalo, že bude opravovat zanedbaný majetek. „Opravovat chceme co nejvíce. Bohužel máme problém se zhotoviteli. V současné době je převis zakázek a prováděcích firem není dostatek,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Pokud se ale podaří získat pro všechny vypsané zakázky zhotovitele, proběhne během prázdnin velké množství rekonstrukcí školských zařízení, za které radnice ze svého rozpočtu zaplatí cca padesát miliónů korun.

Školní rok končí, třídy utichnou, a tak je nejlepší čas pustit se do oprav školních budov. Město jich plánuje hned několik. V Základní škole Na Pěšině by měla začít I. etapa zateplení, v mateřské škole se budou rekonstruovat chodníky, dojde k odvodnění areálu a opravě opěrné zdi. Ve Školní jídelně Sládkova se chystá také zateplení budovy. V červenci se plánuje kompletní rekonstrukce střešního pláště staré budovy Základní školy Míru. Ve staré tělocvičně a dílnách této školy budou vyměněna okna, v nové tělocvičně se opraví podlaha.

Pokud radnice obdrží dotaci, chce upravit zahrady v Mateřský školách Pohraniční a Tylova. Obě školky získají také nové herní prvky. Bez dotace by mělo být provedeno odvlhčení a statické zajištění Mateřské školy v Krásném Studenci.

Základní škola Školní se chystá na opravu střešního pláště a dokončení výměny oken. V havarijním stavu je také vnější schodiště, to by proto mělo být vyměněno. V Mateřské škole v Saské ulici se o prázdninách vymění okna. Stejně tak ve školní družině patřící k Základní škole Kamenická.

Základní školu Na Stráni čeká výměna dlažby v prvním patře a odvlhčení objektu a oprava zpevněných ploch školní družiny Klostermannova.

Dostat by se mělo také na Dům dětí a mládeže na Teplické ulici. Pokud se podaří najít zhotovitele, dočkají se děti rekonstrukce velkého sálu, na kterém se nejen trénuje, ale slouží také pro různé oblíbené společenské akce.

Počet zobrazení: 1179 Naposledy změněno: 28.06.2018 - 08:14
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top