Nastavení přístupnosti

22.02.2019 - 00:00

Městské slavnosti slibují zábavu pro celou rodinu

Autor:

Děčín se bude bavit tři květnové víkendy. Lidé se mohou těšit na oblíbené akce včetně ohňostroje.

I letošní městské slavnosti v Děčíně odstartuje ohňostroj, a to v pátek 10. května. Nepůjde o jedinou páteční akci, ten samý den totiž začíná hudební festival LABEFEST, jemuž bude patřit i sobota 11. května. Hudební program na nábřeží u Labe není to jediné, na co se můžete první víkend slavností těšit. Celá rodina se zabaví na Mariánské louce při Běláskovém klání, dřevosochání nebo ADRENALIN CHALLENGE. Ten bude doplněn také o doprovodný program, v němž předvede světový rekordman Danny Mišík obrovskou show a přejde nejdelší highlinu v republice.
Nejvýznamnější akcí druhého víkendu slavností je bezpochyby Historický trh májový, který láká nejen na stánky se zajímavým zbožím, řemesly, dobrým jídlem, ale také na pestrý kulturní program po celé dva dny trhů v krásném prostředí areálu děčínského zámku. Ten budou krášlit také výtvory floristů ze soutěže Děčínská kotva. Na parkovišti u knihovny si milovníci sportu přijdou na své při nejstarším streetballovém turnaji v České republice za účasti až 100 týmu. Žít to ale bude i na Smetanově nábřeží akcí Mladé Labe, která bude nabitá vystoupeními zájmových útvarů, soutěží, her a pouťových atrakcí. A to není vše. Na Masarykově náměstí ještě připravil na sobotu 18. května Club veteránů Jízdu na pohodu a na Smetanovo nábřeží mohou přijít v neděli 19. května za zábavou nejen senioři.  
Poslední víkend městských slavností bude hlavně divadelní. Již v loňském roce se Festival pouličního divadla přenesl z Podmokel, kde probíhá revitalizace, na pravý břeh Labe do Křížové ulice. A příjemná atmosféra podzámčí nebude na festivalu chybět ani letos. Největší akci roku zakončí v neděli 26. května Den plný her, který připravuje Dům dětí a mládeže na hřišti na Starém Městě.
Podrobný program a další zajímavosti ke slavnostem najdete již brzy na webu www.slavnostidecin.cz, FB slavností a ve zpravodaji.

Počet zobrazení: 919
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top