Nastavení přístupnosti

10.07.2019 - 09:07

Oprava mostu DC-008P v ul. Čsl. Armády přes vlečku ČD

Autor:
Rubrika: Informace

logo-barva
  

Název projektuOprava mostu DC-008P v ul. Čsl. Armády přes vlečku ČD
Registrační číslo projektu                               
Webové stránky projektu-
Kontaktní informace
Ing. Šárka Kalivodová - projektový manažer 
Další informace
Informace o programuJedná se o mostní objekt nad železniční tratí využívaný především pro nákladní dopravu ve směru na Loubí a Prostřední Žleb. Jedná se o most silniční s jednostranným chodníkem pro pěší, který spojuje místní komunikace ul. Sládkova, DC I a Wolkerova, DC II. Na mostním objektu byly pravidelně prováděny mostní prohlídky, kde jsou konstatovány závady - zesílení klenby, obnova izolace, výměna mostního svršku, spárování opěr, křídel a klenby. Sanace trhlin. Přespárování a přezdění parapetní zdi.
Obsah projektuOprava spočívá v očištění celé kamenné konstrukce mostního objektu regulovaným tlakem vody rýžovými kartáči od depozitu nesoudržného spárování, při čištění budou odstraněny stopy po kouřových zplodinách od provozu na železniční trati. Následně dojde k hloubkovému vyčištění spár. Narušené profilované kameny budou při menším rozsahu poškození opraveny umělým kamenem. Rozsáhle narušené profilované prvky budou doplněny kamennou plombou. Doplněná a opravená budou jen ta poškození, která znemožňují odvod srážkové vody nebo jsou rozsáhlá, a proto zásadně degradují vzhled stavby. Bude-li nutné doplnit některé chybějící kamenné prvky, budou nové prvky s identickými materiálovými, tvarovými i rozměrovými kopiemi chybějících. Dále bude provedený odkop pro provedení rubové železobetonové obetonávky, vrstva betonu bude se stávající klenbou propojena vlepovanými trny. Na rubovou stranu obetonávky bude proveden nový hydroizolační systém z natavovaných pásů, které budou zataženy až pod rubovou drenáž. Rubová drenáž bude provedena na obou koncích rubové obetonávky. Drenáž bude vyústěna skrz čelní zídku, kde bude proveden nový prostup. Hydroizolace bude ochráněná geotextílií. Následně se počítá s přezděním kamenných desek parapetních zdí, které jsou značně posunuty nebo jsou pootočeny kořenovým systémem vrostlých stromů do mostní konstrukce. Spárovací hmota bude po vyčištění spár zatlačena hluboko do spár. Zlepšením technických parametrů dojde k růstu bezpečnosti na mostní konstrukci.
Cíl projektuOprava mostu.
Rozpočet

Předpokládané celkové náklady: 3.870.855,- Kč.
Příspěvek SFDI: 3.738.350,- Kč

Termín realizace
Rok 2020
Počet zobrazení: 17460 Naposledy změněno: 10.07.2019 - 09:11
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top