Nastavení přístupnosti

27.11.2019 - 15:27

Děčín je Městem pro byznys Ústeckého kraje

Autor:

Děčín je nejlepším místem pro podnikání v Ústeckém kraji za posledních 10 let.  Takový je výsledek výzkumu Město pro byznys desetiletí, který zhodnotil podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve všech šestnácti městech a obcí s rozšířenou působností v Ústeckém kraji za uplynulých deset let. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank.

Na krajské úrovni si vítězný Děčín za posledních deset let dokázal zajistit tři prvenství a tři bronzová umístění. V celorepublikovém srovnání nejlepší umístění zaznamenal v roce 2009, kdy obsadil 16. pozici, a v roce 2018, kdy se umístil na sedmnácté příčce ze všech více než dvou stovek sledovaných měst a obcí. Opakovaně se Děčín i v celorepublikovém srovnání dostal do TOP10 v kritériu podpory webových stránek, což svědčí o tom, že podnikatelé na stránkách města najdou v přehledné formě všechny potřebné informace pro své podnikání a pro komunikaci s veřejnou správou. Velmi dobrých výsledků dosahuje téměř padesátitisícové město také v testu elektronické komunikace, který prověřuje včasnost a kvalitu odpovědí na fiktivní podnikatelské dotazy.
„To, že se Děčín za v rámci sečtení celkových výsledků za deset let v celé řadě kritérií umístil na prvním místě, to je ocenění celé řady lidí. Děčín je pro byznys a podnikání zajímavé místo. Je to říční přístav, máme železnici, máme dobré napojení na dálniční síť. To jsou všechno věci, které zcela jistě podnikatelé zvažují. Je to místo v blízkosti státní hranice se Spolkovou republikou Německo. My jsme aktuálně ukončili práce nad návrhem nového územního plánu, předpokládáme jeho projednání a schválení do konce roku 2022 a zcela určitě můžu říci, že na podnikatele nezapomínáme. Především pro velké zaměstnavatele, kteří jsou tu stále od 90. let a zaměstnávají lidi, je to pozitivním vzkazem, protože bychom rádi, aby své podnikání i nadále s naším městem spojovali,“ říká náměstek primátora města Děčín Vladislav Raška.
Z hlediska srovnání krajů byly pro Ústecký kraj vůbec nejúspěšnějšími roky 2012 a 2018. Před sedmi lety se celkem šest měst z Ústeckého kraje dostalo do celorepublikové TOP50 a zároveň Lovosice skončily na krásném pátém místě. V loňském úspěšném roce byly v TOP50 čtyři města a Děčín obsadil sedmnácté místo.
Cílem srovnávajícího výzkumu, který se věnuje podnikatelskému prostředí a přístupu veřejné správy, je vytvořit diskusní platformu na téma možností podpory malého a středního podnikání ze strany samospráv. Pro pracovníky městských úřadů, podnikatele ale i veřejnost jsou díky výzkumu k dispozici výsledky, které zahrnují všechny důležité informace a statistická data ze sledované oblasti. Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí Hlavního města Praha. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem společnost Eurovia CS.

Zdroj: Město pro byznys, red

Počet zobrazení: 832 Naposledy změněno: 27.11.2019 - 15:33
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top