Nastavení přístupnosti

18.02.2020 - 14:38

Děčín upravil systém rozdělování dotací do sportu

Autor:

Rozpočet navýšený na 15 milionů korun rozdělí město Děčín na činnost klubů a spolků. Oproti minulosti byla také nastavena nová pravidla pro přerozdělování peněz do sportu. Kromě toho byl spuštěn nový webový portál o sportovních aktivitách ve městě.

 

Rozdělování dotací
Sportovní komise města pracovala v uplynulých měsících na dvou hlavních tématech. Prvním byla úprava I. dotačního typu dle modelu programu MŠMT Můj klub.
„Rozhodování nyní probíhá na základě dat, nově je možná i kontrola členských základen. Systém nabízí hodnocení využití investovaných prostředků a podklad pro případnou reakci. Rozdělování dotací klubům je nyní více transparentní,“ říká předseda sportovní komise Robert Landa. Podpora sportu v Děčíně je dlouhodobě směřována hlavně na činnost dětí a mládeže.
„Máme jasný přehled o počtu trénující mládeže v našem městě a do budoucna i uvidíme, jak se klubům mění počty dětí, což o nich může ledacos ukazovat. Jsem rád, že si samotné přerozdělování pochvalují i kluby, čehož si moc vážím,“ říká radní pro sport Jakub Houška.
Rada města na svém úterním jednání schválila rozdělení částky 12 535 172 korun, které jsou určené výhradně na činnost spolků a mediální sporty. Návrh budou ještě 20. února projednávat zastupitelé města. Další peníze z rozpočtu získají ještě oddíly na pořádání sportovních akcí a volnočasové aktivity. Jejich rozdělení se připravuje.

Nový web pro sportovce

 

https://www.decinsportuje.cz/


Druhým tématem práce sportovní komise bylo vytvoření jednotného prostoru pro výraznější prezentaci klubů a sportovních aktivit ve městě. Město proto vytvořilo nový web www.decinsportuje.cz, kde mohou lidé sledovat podrobně sportovní dění ve městě. Web byl spuštěný v pátek 14. února.
„Novým webem můžeme přitáhnout více dětí ke sportování, což je pro moji práci ohromná motivace. Jsme jedno z mála měst, které má právě takový web,“ dodává Jakub Houška.
Na webu lidé najdou nepřeberné množství informací a možností, jak začít sportovat nebo trávit volný čas v našem městě. Nechybí zde kompletní seznam sportovních klubů, které si můžete filtrovat dle městské části, druhu sportu nebo věkové skupiny. Snadno tak vyhledáte ten pravý klub či sport, který vás v Děčíně zajímá. Na webu je i seznam dětských hřišť, sportovišť či sportovních akcí. Sportovní akce navíc můžete filtrovat podle druhu sportu.

 

 

Počet zobrazení: 15186 Naposledy změněno: 26.03.2020 - 11:06
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top