Nastavení přístupnosti

16.04.2020 - 09:43

Děčín podpoří podnikatele, chce oživit cestovní ruch

Autor:

Vedení města spouští řadu opatření, jejichž prostřednictvím chce finančně ulevit podnikatelům. Podpořit chce i ostatní obyvatele města, a to tím, že jim nebude účtovat penále v případě, že včas neuhradí některé místní poplatky.

„Na radě města jsme velice intenzivně probírali možnosti, jak pomoci lidem v našem městě a podnikatelům, kterých se dotýká tato nelehká doba. Rozhodli jsme se pro některá opatření, diskuze o dalších bude pokračovat,“ říká primátor města Jaroslav Hrouda.

 

Odpuštění poplatku za „předzahrádky“

Jakmile se opět otevřou restaurace, v Děčíně budou chtít někteří podnikatelé provozovat oblíbené předzahrádky. „Zábor veřejného prostranství je spojený s místním poplatkem, ten podnikatelům pro letošní rok zcela odpustíme. Do budoucna také plánujeme jeho úplné zrušení,“ říká Jaroslav Hrouda.

Místní poplatek z ubytování

Podnikatelé, kteří ubytovávají turisty, by měli v této době zaplatit místní poplatek z ubytování za první čtvrtletí. Tuto platbu ale mohou odložit, stejně jako platbu za druhé a třetí čtvrtletí. Město je za odložení nebude nijak sankcionovat.

„Místní poplatek za ubytování, kteří provozovatelé vybrali, nemusí zatím odvádět městu, ale mohou tyto peníze využít na překlenutí tohoto nelehkého období,“ vysvětluje primátor města Jaroslav Hrouda.

Podpora cestovního ruchu

Vedení Děčína ještě letos počítá i s nepřímou podporou podnikání. Po uvolnění restriktivních opatření chce totiž výrazně podpořit cestovní ruch, aby se Děčín stal vyhledávaným cílem turistů z celé České republiky.

„Přesuneme a rozdrobíme naše plánované akce tak, abychom letošní sezonu co nejvíce natáhli. Chceme, aby do Děčína přijíždělo postupně co nejvíce turistů, což je pro podnikatele velice důležité,“ vysvětluje Jaroslav Hrouda s tím, že město bude investovat do propagace města jako zajímavého turistického cíle.

Odpuštění penále

Město chce ulevit i ostatním obyvatelům. Vedení města proto rozhodlo, že lidé mohou například odložit první splátku místního poplatku ze psů až do 31. srpna 2020.

Počet zobrazení: 2019 Naposledy změněno: 29.04.2020 - 09:45
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top