Nastavení přístupnosti

18.01.2021 - 16:35

Děčín odstoupil od smlouvy na obnovu historické části Podmokel

Autor:

Město Děčín odstoupilo od smlouvy o dílo na obnovu historické části Podmokel (etapa C) se společností STRABAG, a.s. O odstoupení od smlouvy rozhodla rada města po konzultaci s právníky.

 „Důvodů odstoupení od smlouvy byla celá řada. V průběhu stavby se objevily překážky, které se přes řadu jednání nepodařilo překonat a odstranit. Stavba byla zhotovitelem svévolně měněna. Některé návrhy, které nám zhotovitel předkládal a o kterých jsme uvažovali, se podle našeho právního zástupce jeví jako v rozporu se zákonem o zadávání veřejných zakázek,“ vysvětluje primátor města Jiří Anděl a dodává: „V současné chvíli nemůžeme vyloučit žádný způsob, jak budeme postupovat. Chtěli bychom ale, aby byla celá stavba co nejrychleji uvedena do náležitého stavu a mohli ji naši obyvatelé užívat.“ 

„Dílo je téměř doděláno, nyní chybí třeba osadit určité části městského mobiliáře,“ upřesnil náměstek primátora pro stavby Tomáš Brčák a dodal, že největší problém, který je třeba vyřešit, je v podloží chodníků a také v použitých kostkách. „Chodníky jsou vyhotoveny v rozporu s tím, co si město objednalo,“ dodal Brčák.

„Nemůžeme proto nyní vyloučit, zda a jak budeme stavbu předělávat,“ dodal Jiří Anděl.

Za celkovou revitalizaci Podmokel (včetně již dokončené Bezručovy ulice) dosud město zaplatilo 54 676 tisíc korun s DPH.

Město plánuje revitalizaci dalších částí města. Nyní se chystá etapa D (část Teplické a Thomayerovy ulice), na kterou město nyní zpracovává projektovou dokumentaci.

Z historie revitalizace:

Na podzim roku 2008 byla ze strany vedení města vyslovena potřeba rehabilitace levobřežního centra města Děčína – Podmokel. Urbanistická soutěž probíhala v roce 2013. V červnu 2013 proběhla vernisáž soutěžních návrhů, a tedy i představení veřejnosti.

Nejprve byla snaha začít s revitalizací prostoru před vlakovým nádražím. Při přípravě podkladů však nebylo dořešeno vlastnictví dotčených pozemků. Aby byla úprava prostoru logická a efektivní, nebylo rozumné tyto pozemky z obnovy vynechat. Vedení města se proto tehdy rozhodlo začít s realizací prostor u Husova náměstí.

V roce 2016 již probíhalo zpracování projektové dokumentace pro provedení stavby právě na Husovo náměstí, část ulice Prokopa Holého a Tržní. Realizace stavby byla po výběrovém řízení na zhotovitele stavby zahájena v březnu 2018. Od té doby se termín dokončení několikrát posunul, revitalizaci zkomplikoval například nález plynovodu, který nebyl v projektové dokumentaci.

 

Počet zobrazení: 1538 Naposledy změněno: 10.02.2021 - 08:06
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top