Nastavení přístupnosti

03.02.2021 - 09:48

Činnost Poradny pro občanství/Občanská a lidská práva během pandemie

Autor:
Rubrika: Novinky

Rok 2020 byl pro nás všechny důležitým milníkem. Už vždy budeme dělit své vzpomínky na dobu PŘED covidem a PO covidu. Rádi bychom vám představili, jak v Děčíně působila Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva BĚHEM pandemie.

Na počátku nás čekalo velké rozčarování z toho, že nám vláda zcela na více než měsíc uzavřela sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Poradna se však ani v době legislativního „vypnutí“ některých našich sociálních služeb nezřekla svých klientů, neopustila je. V místech, kde působíme, zůstaly naše dveře klientům stále otevřené. Nikdy jsme se vnitřně neztotožnili se stopkou, neboť smyslem preventivních služeb je pomáhat zvládat lidem krizi. A tak jsme vymýšleli, jak svou práci dělat v této době co nejlépe a ku prospěchu našich klientů.

V době nedostatku jsme šili a distribuovali látkové roušky, pracovali online i v terénu vybaveni rouškami, respirátory, rukavicemi a desinfekčními gely. Připravovali jsme nejrůznější manuály, příručky a přehledy otevíracích dob jednotlivých institucí s podrobným postupem. Zprostředkovávali jsme kontakt našich klientů s uzavřenými úřady prostřednictvím telefonu a e-mailu. Se spolupracujícími organizacemi jsme zajišťovali a rozdělovali ochranné pomůcky, hygienické gely, potravinovou a jinou materiální pomoc. Osamělým seniorům, kteří se báli vycházet, jsme věnovali kousek svého času na popovídání a obstarávali jsme jim nezbytné pochůzky. Fungovalo online poradenství a byla zveřejněna vzorová podání, např. plné moci, žádosti o splátky, odklad splatnosti v nájemních i jiných záležitostech, vzory pro sepsání odporu, námitek, odvolání a podobně. Přes sponzora jsme zařídili SIM karty s volnými daty zejména pro rodiny s dětmi kvůli výuce.

V listopadu se pracovníci Poradny zúčastnili celonárodní sbírky potravin, z čehož měli následně uživatelé našich služeb samozřejmě užitek. V lednu 2021 se nám podařilo získat velké množství hygienických potřeb, které jsme následně předali 87 našim klientům v nouzi, včetně dětí, seniorů. Jednalo se velké balíky potřeb jako zubní pasty, kartáčky na zuby, sprchové gely, šampony, Sava a jiné čistící prostředky, papírové kapesníky, vlhčené ubrousky, Jar a prací prášek.  

Jsme tu zkrátka stále pro vás, v dobách klidných, i těch krušnějších.

Za Poradnu pro občanství/Občanská a lidská práva, z. s.

Bc. Ivana Šimánková, DiS., regionální vedoucí sociálních služeb

Počet zobrazení: 994 Naposledy změněno: 10.02.2021 - 08:17
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top