Nastavení přístupnosti

15.03.2021 - 07:12

Město zahájilo nezbytnou údržbu zeleně

Autor:

Během března by mělo dojít ke kácení či nutné údržbě nemocných dřevin na několika místech ve městě. V současné době probíhá výběrové řízení na firmu, která provede kácení v parku u ulic Máchova a Chelčického na základě připravené projektové dokumentace.

V parku se nachází přestárlé stromy a keře. Část stromů je ve špatném zdravotním stavu, mohly by být pro okolí nebezpečné. Ve špatném zdravotním stavu jsou i moruše v zadní části parku. V plánu je také odstranění přestárlých keřů, výmladků a probírka vybraných kmenů.

„Chápu, že jakýkoliv zásah do veřejného prostoru je vnímán velmi citlivě.  Zákroky v parku jsou nezbytné pro bezpečí kolemjdoucích občanů, budou prováděny na základě posouzení zdravotního stavu dřevin autorizovanými architekty v oboru krajinářské architektury. Zásahy zlepší vitalitu dřevin a výrazně přispějí k celkové obnově parku,“ uvedla náměstkyně primátora Anna Lehká.

S kácením se počítá ještě během měsíce března, v dubnu by pak mělo dojít k nové výsadbě.  Vysazeno bude šest morušovníků bílých a dvě lípy srdčité.

Dále bude v Podmoklech na základě dohody s Římskokatolickou farností provedena tahová zkouška a následný asanační řez u jednoho z dubů na Husově náměstí.

Město plánuje kácení také v dalších lokalitách. Na hřbitově na Folknářích bude odstraněno několik smrků napadených kůrovcem. Šibeniční vrch se rovněž nevyhne nutné údržbě, budou pokáceny čtyři stromy ve velmi špatném stavu, u sedmnácti stromů bude proveden bezpečností řez. Stejně tak ve Velké Veleni bude kvůli špatnému stavu po posouzení arboristou pokáceno dvacet stromů. V ulici Za Bažantnicí nechá město odstranit nebezpečný dub u místní komunikace a v rámci akce Tvoříme Děčín dojde k vykácení šesti stromů v Březinách kolem cest.

Veškeré kácení bude provedeno na základě povolení odboru životního prostředí.

Počet zobrazení: 1378 Naposledy změněno: 26.03.2021 - 08:49
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top