Nastavení přístupnosti

18.04.2021 - 18:43

Provoz nového očkovacího centra v Děčíně se ustálil

Autor:
Rubrika: COVID‑19

Očkovací centrum v budově ČVUT, kam se od pondělí 12. dubna přesunulo očkovací místo z děčínské nemocnice, má za sebou týden provozu. V jeho první polovině se z důvodu zpomalení centrálního systému IT tvořily fronty před budovou, v současné době se ale již fungování centra ustálilo a v příštím týdnu je připraveno naočkovat každý den až 400 vakcín.„Jsem rád, že se fungování centra po počátečních technických problémech ustálilo. Centrální systémy IT, které fungují pro všechna vakcinační místa v republice, byly zpomalené nebo dokonce došlo k jejich výpadku. Před budovou se pak tvořily fronty a lidé si museli na vakcinaci déle počkat. Pro jistotu město před vchod pro podobné případy instalovalo lavičky, ale snad se už nebudou velké fronty opakovat a lavičky budou sloužit hlavně pro čekání doprovodu. Nově se také při nakumulování více klientů otvírá pro čekání druhý menší sál. Kromě toho ještě systém posílal objednaným až do pátečního dne na e-mail a SMS pozvánky na očkování do děčínské nemocnice. Město ani nemocnice ale neměly seznamy pozvaných a jejich telefonní čísla, aby mohly daným osobám předat informaci o změně očkovacího místa,“ vysvětlil počáteční problémy v provozu Martin Pošta, náměstek primátora.

Kvůli problému s adresou v centrálním systému nebyly započítány ani aplikované vakcíny od pondělí 12. 4. pro Děčín, takže dle statistik to vypadá, jako kdyby se od pondělí v Děčíně neočkovalo. Statistiky by ale měly být doplněny zpětně.

V současné době již vše funguje tak, jak má, včetně adresy v pozvánce, a věřím, že to tak i zůstane. Ze statistiky počtu naočkovaných je vidět, že se zde naočkovalo každý den zatím nejvíce lidí od
počátku vakcinace. V příštím týdnu již by dokonce mělo být centrum připraveno naočkovat až 400 pacientů a při navýšení dodávek vakcín i mnohem více,“ doplnil Martin Pošta.

Naočkovat se povedlo i drtivou většinu učitelů mateřských a základních škol, kteří s posunutím výuky od 19. 4. v rámci prezenční rotační výuky přijdou se žáky do osobního kontaktu. Město také jednalo se zhotovitelem stavby probíhající na silnici I/62 o urychlení zprovoznění zastávky Myslbekova v blízkosti očkovacího centra. „Bylo přislíbeno, že budou práce dokončeny dříve, než bylo původně naplánováno. I když počáteční problémy centrálního systému IT město ani nemocnice nezavinily, omlouváme za vzniklé komplikace a věříme, že dál bude již vakcinace probíhat bez problémů,“ dodal Martin Pošta.

Počty očkovaných
po 12.4. - 269
út 13.4. - 345
st 14.4. - 357
čt 15.4. - 356
pá 16.4. - 359
so 17.4. - 364
ne 18.4. - 348

Na základě dosavadních zkušeností jsme pro vás připravili několik praktických pokynů, aby vaše návštěva očkovacího centra byla co nejjednodušší a nejkratší. Děkujeme za jejich dodržování.

• Pokud je to možné, přicházejte na očkování s již vyplněným dotazníkem. To se týká i druhé očkovací dávky. Výrazně tak celý proces urychlíme.
• Snažte se, aby vyplněné údaje byly čitelné. Chybovost a nečitelnost dat výrazně komplikuje proces očkování. Při vyplnění nezapomeňte na kolonku část obce, pouze název nestačí. Dotazník najdete zde.

• Do očkovacího centra přijďte až na čas objednání, nechoďte s předstihem, na všechny objednané se opravdu dostane.

• Očkuje se do ramene, berte si proto vhodné oblečení, ideálně krátký rukáv.

• Na druhé očkování se dostavte ve stejný čas jako na první dávku.

• Od 14.4. je otevřena registrace očkování pro osoby 65+

Další informace a pokyny k návštěvě najdete na webu, který pro očkovací centrum vytvořilo děčínské pracoviště ČVUT, https://cvutdecin.cz/budova/ockovaci-centrum

Počet zobrazení: 2466 Naposledy změněno: 05.05.2021 - 07:44
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top