Nastavení přístupnosti

18.05.2021 - 11:37

Děčín ožívá, část slavností se přesouvá na září

Autor:

Protože poslední týdny dochází k postupnému rozvolňování vládních opatření vyhlášených kvůli koronaviru, život se postupně vrací k normálu. Společenský a kulturní život ožívá postupně také v našem městě. Otevřena je zoologická zahrada, muzeum, expozice Rajské ostrovy, připravuje se letní kino na zámku – a město plánuje také slavnosti.

Právě naše největší akce – městské slavnosti – v květnu proběhnout stejně jako minulý rok nemohly. Část z jejich programu se proto odehraje v září.

„Září bude opravdu nabité akcemi. Proběhne například Festival pouličního divadla, floristická soutěž Děčínská kotva či Adrenalin Challenge,“ vypočítává seznam akcí náměstek primátora pro kulturu Martin Pošta.

První víkend po prázdninách ožije také zámek, a to díky Slavnostem vína, které částečně nahradí historické trhy májové.

K září neodmyslitelně patří také Tyršův Děčín. Ten je letos naplánovaný na víkend 17. až 19. září, těšit se můžete například na Sokol Raptor, Stezku odvahy, Běh Dlouhou jízdou, Tyršovu stezku, Tyršfest, Spotovní louku, Spartan Workout a také tradiční pietní akt u sochy Dr. Miroslava Tyrše.

Řada akcí se ale odehraje dříve než v září. Pokud vláda nevyhlásí přísnější opatření, začne poslední květnovou neděli 30.5. série koncertů na Smetanově nábřeží Rogalo DC. A připravují se i další akce.

„V současné době upřesňujeme kalendář jednotlivých akcí. Kromě Rogala DC ani letos lidé nepřijdou v červenci a srpnu o Letní kino na zámku, navíc připravujeme plán podpory rozjezdu sportu a kultury poté, co dojde k rozvolnění,“ dodává Martin Pošta.

Naopak oblíbený ohňostroj se město rozhodlo letos zrušit.

„Myslím, že je zcela nereálné uspořádat za současné situace takovou akci, která pokaždé přiláká tisíce diváků. Nedovedu si představit, jak bychom zajistili všechna opatření. Prosím o pochopení, počkejme si na ohňostroj do května příštího roku, kdy pevně věřím, že se slavnosti budou konat v takové podobě, jak jsme byli zvyklí, včetně Labefestu,“ doplnil náměstek primátora.  

Počet zobrazení: 3699 Naposledy změněno: 07.06.2021 - 11:31
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top