Nastavení přístupnosti

16.06.2021 - 10:05

Děčínské základní školy připravují na druhou polovinu srpna letní vzdělávací kempy

Autor:
Ilustrační foto Ilustrační foto

Spolek přátel školy při ZŠ Máchovo náměstí uspořádá ve spolupráci s devíti školami ve městě celkem 23 letních vzdělávacích kempů, kterých se zúčastní přes 350 dětí. Jejich cílem je podpořit žáky škol v přípravě na další školní rok. Projekt je financován z dotace MŠMT ve výši 1 035 000 korun, které se rozdělí mezi zapojené školy. Jedna další ZŠ pořádá kempy z vlastních zdrojů.

Aktuálně také probíhají jednání s Místním akčním plánem Děčín o možné další podpoře.

Iniciátorem myšlenky uspořádání vzdělávacích kempů je náměstek primátora Martin Pošta.

„Návrat dětí do škol je pro mnohé těžký, projekt vzdělávacích kempů považuji za velmi přínosný. Je skvělé, že se zábavnou formou podaří zopakovat učivo, které zatím děti znají jen z distanční výuky, hlavně se ale děti osobně potkají, protože koronavirus jasně ukázal, že školy nejsou důležité jen z hlediska vzdělání, ale i socializace. Projekt prohloubil také spolupráci mezi školami v našem městě. Jsem velice rád, že rodiče projevili zájem o účast svých dětí na kempech a děkuji všem, kteří se aktivně do projektu zapojili,“ dodává Martin Pošta.


Nositelem projektu se stal Spolek přátel školy při ZŠ Máchovo náměstí.„Před podáním žádosti o dotaci na MŠMT provedly školy vlastní dotazníková šetření, aby zjistily zájem rodičů a žáků. Ukázalo se, že tu zájem je. Nyní již na zapojených školách probíhá oficiální přihlašování do kempů. Ty jsou pro všechny účastníky kompletně hrazené z dané dotace včetně stravy,“ vysvětlil Martin Lána, ředitel ZŠ Máchovo náměstí.

Kempy budou probíhat ve druhé polovině srpna a pomohou tak dětem připravit se na nástup do nového školního roku. Budou zahrnovat výukovou oblast (jazykové vzdělávání, čtenářská a matematická gramotnost, přírodní a kulturní základ, plánování vlastního učení, výukové strategie, seberozvoj, digitální technologie podporující výuku) a zájmovou a pohybovou oblast (pohyb na zdravém vzduchu a zvýšení fyzické kondice, poznávání města, hry v přírodě, výtvarné činnosti). Příměstský kemp bude 5denní (pondělí až pátek), nejčastěji v časech od 8-17 hod (vždy 8 h). Žáci budou rozdělení podle věku (např. 1.-4. třída, 5.-8. třída). Školy budou využívat pro své výukové i pohybové aktivity zejména zázemí města Děčína, například ZOO, zámek, parky a okolní přírodu.

Počet zobrazení: 1881 Naposledy změněno: 20.07.2021 - 09:10
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top