Nastavení přístupnosti

18.07.2021 - 06:40

Vyjádření primátora města Jiřího Anděla k bleskovým záplavám v Děčíně

Autor:

V sobotu zasáhly také Děčín bleskové záplavy. Město se ihned poustilo do práce a do monitorování škod. Na situaci ve městě reagoval také  primátor Děčína Jiří Anděl.

Vážení spoluobčané, 

nedosti na tom, že nás více než rok sužuje a omezuje naše životy epidemie. S porozuměním a solidaritou jsme přijali zprávu o škodách na životech, zdraví a majetku občanů a obcí, postižených řáděním hurikánu. Nabídli a poskytli jsme pomoc. To jsme stále ještě netušili, že také nás a naše nejbližší sousedy překvapí přívalový déšť takové intenzity, že na vodní živel budou krátká veškerá protipovodňová opatření, která se po zkušenostech s povodněmi za nemalé peníze vybudovala. Z normálně tenkých potůčků a říček se během krátké chvilky staly během soboty běsnící řeky, protékající Vašimi domy, byty, podniky, zahradami, ale také devastující infrastrukturu města. Během několika hodin se staly cesty a ulice nesjízdnými, přišly o už tak nevalné povrchy, přestala téci pitná voda, na některých místech bylo třeba odpojit elektřinu. Nefunguje kanalizace, nesmírně nám opět vodní živel zkomplikoval naše cesty do práce, k našim blízkým... Dovolte, abych vyjádřil účast všem, které postihla tato živelná pohroma přímo, a také všem ostatním, kteří doufali, že po covidu se začneme vracet k normálnímu životu. Uděláme všechno proto, aby bylo možno co nejdříve alespoň provizorně fungovat. Město, ve kterém žijete, Vás nenechá bez pomoci! Neváhejte se na nás obracet. V příštích dnech nás čeká spousta práce a starostí, ale věřím, že ve spolupráci se záchrannými složkami a ve vzájemném souladu se město Děčín znovu nadechne. Začínáme zjišťovat škody, řešit, jak je odstranit co nejrychleji. Přeji nám všem, abychom nepřišli o nikoho z blízkých a vše přečkali hlavně bez újmy na zdraví. Hodně sil a trpělivosti, přátelé!

Jiří Anděl, primátor 

Počet zobrazení: 1952 Naposledy změněno: 26.07.2021 - 07:25
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top