Nastavení přístupnosti

03.11.2021 - 15:10

Děčín fandí sportu. Mimořádné dotace míří hlavně do mládeže

Autor:

Na podporu sportu jsou v Děčíně připraveny další 2 miliony korun. Vedení města se tak v září rozhodlo v návaznosti na rozvolnění sportovních aktivit a dlouhou pauzu zaviněnou opatřeními v boji proti pandemii. Vyčleněné peníze poputují k děčínským sportovním klubům a spolků zejména na nastartování činnosti a rozvoj aktivit u mládeže. Projekty v rámci mimořádného dotačního programu schválila rada města a zastupitelstvo i s přihlédnutím na pečlivé posouzení ze strany Sportovní komise.

„Podpora sportu a kultury jsou pro mě jednou z priorit. Mimořádné navýšení finanční podpory děčínským klubům a spolkům je jasný signál, že chceme naše město opět nastartovat a pomoci rozvoji města nejen v oblasti sportu, ale i podpoře zdravého způsobu života. Navíc je nyní víc než kdy jindy důležité, aby děti neztratily svůj pozitivní vztah ke sportu. I proto míří podpora ve většině do mládeže ať už formou navýšení kapacity i intenzity tréninků či posílení náboru i turnajů a soutěží,” říká náměstek primátora pro školství, kulturu a sport Martin Pošta s tím, že sportovní rozpočet byl navýšen z finanční rezervy města.

„Za sportovní komisi i kluby děkuji vedení města za navýšení rozpočtu na sport – investice míří zejména do sportování dětí. Vážíme si i toho, že na rozdíl od jiných měst zachovali radní během nouzového stavu zdravý rozum, neuzavírali dětská hřiště a umožnili sportovním klubům tréninky na venkovních sportovištích základních škol,“ dodal předseda Sportovní komise Robert Landa.

Mimořádný dotační program doplnil tradiční podporu sportu v Děčíně, ve které bylo na začátku roku rozděleno mezi 50 subjektů na celoroční činnost a tradiční akce 10 milionů korun. Kromě toho město podporuje sport i na jiných úrovních. Díky rozhodnutí a podpoře vedení města bude v provozu venkovní plavání pro veřejnost celoročně. Navíc se městu podařilo po dohodě s Krajskou hygienickou stanicí na výjimku otevřít bazény pro trénink sportovců dříve, než povolovala celostátní pravidla. „Nesmíme zapomínat na zimní stadion, kde byla ve spolupráci s HC Děčín ledová plocha v provozu netradičně i v létě. V tomto směru jsme byli krajským unikátem. Závěr letoška nám zpestří vyhlášení dalšího ročníku tradiční ankety Sportovec roku města Děčín,“ dodává Martin Pošta.

 

Počet zobrazení: 2022 Naposledy změněno: 19.11.2021 - 10:16
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top