Nastavení přístupnosti

11.02.2022 - 12:53

Sportovci, Cena města i hrdina: Město předá všechna ocenění on-line 11. února

Autor:

Slavnostní předání Ceny statutárního města Děčín, ocenění za záchranu života a ocenění neúspěšnějších sportovců za rok 2021 proběhne on-line. Odkaz ZDE.

„Protože aktuální pandemická opatření nedovolují předat ceny na plnohodnotném slavnostním galavečeru, rozhodli jsme se po úspěšném loňském přímém přenosu, který měl vysokou sledovanost, slavnostně vzdát hold oceněným touto formou,“ říká náměstek primátora Martin Pošta (Volba pro Děčín).

Přímý přenos z obřadní síně magistrátu bude možné sledovat na YouTube kanále Město Děčín, a to v pátek 11. února 2022 od 17 hodin.

Ocenění sportovci

Ocenění si převezmou vybraní sportovci. Loni na podzim město Děčín vyhlásilo anketu Nejúspěšnější sportovci statutárního města Děčín za rok 2021“.  Návrhy na vítěze pak předkládaly sportovní kluby, tělovýchovné organizace či další sportovní organizace. Oceněni byli sportovci v těchto kategoriích: mládež – jednotlivci; mládež – kolektiv; dospělí – jednotlivci; dospělí – kolektiv; trenér / trenérka; osobnost – cena za celoživotní činnost v oblasti sportu.

Cena města

Po dvouleté přestávce udělilo letos město Cenu statuárního města Děčín. Oceněnými jsou Jan Bučina a Josef Herclík. Jan Bučina získal cenu za dlouholetou kulturní činnost ve městě i za hranicemi města Děčín, Josef Herclík pak za celoživotní přínos sportu, konkrétně volejbalu nejen v Děčíně, za celoživotní práci s dětmi a mládeží a také za práci na volejbalové metodice a zaškolování nových trenérů.

„Těší mě, že se po dvou letech Cena města opět vrátila a my můžeme ocenit zrovna pana Bučinu a pana Herclíka. Obou si nesmírně vážím. Především za to, že dělají čest našemu městu s hrdostí, pílí sobě vlastní a přináší inspiraci pro další generace,“ uvedl Martin Pošta.

Komise pro posuzování návrhů vybírala celkem z 11 kandidátů. Při posuzování byla stanovena následující kritéria: přínos pro Děčín, přínos pro ČR, popularita a také jiné mimořádné zásluhy. Navržené doporučila nejprve rada města, poté schválilo zastupitelstvo města. Oba pánové dostanou pamětní diplom a také finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun.

Cena za hrdinství

Vedení města se také rozhodlo udělit cenu za záchranu lidského života Davidu Duchoňovi. Loni v dubnu došlo před jednou hodinou odpoledne v Děčíně I z důvodu technické závady na padáku k pádu paraglidisty přímo do řeky. Proud řeky byl tak silný, že muže začal unášet. Paraglidistovi se naštěstí podařilo zachytit o bójku blízko železničního mostu.

Celou situaci ze břehu sledoval právě David Duchoň. Neváhal a okamžitě skočil do vody, aby pomohl vyčerpanému paraglidistovi udržet se nad hladinou, než dorazí záchranáři.

„Učinil tak za nasazení vlastního života a zdraví,“ uvedl primátor města Jiří Anděl (ANO).

Následně pak složky IZS zajistily bezpečné nalodění sportovce z vody. Cenu pro Davida Duchoně schválili také na doporučení rady zastupitelé města, náleží mu opět pamětní diplom a peněžní odměna ve výši 10 tisíc korun.

 

Počet zobrazení: 1370 Naposledy změněno: 21.02.2022 - 14:03
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top