Nastavení přístupnosti

Stačí si kartu zaregistrovat na Dopravním podniku města Děčín. To lze provést buď přes eshop.dpmdas.cz nebo osobně na adrese Děčín IV, Uhelná (pokud kartu nemáte, můžete ji tam rovnou zakoupit za 89 Kč). Více informací k využívání Děčínské karty v MAD naleznete na https://dpmd.cz/component/sppagebuilder/16-faq-decinska-karta.

karta

Pípnutí kartou v jídelně nebo v autobuse (časový kupón) není považováno za transakci (neodečítají se žádné peníze). Pokud je karta aktivovaná, je potřeba s ní zaplatit alespoň 1,- Kč v 6 po sobě jdoucích měsících, aby se neplatil poplatek. Více informací viz Jaké jsou poplatky za užívání Děčínské karty?

Na kartě není vytištěna fotografie držitele. Fotografie je potřeba, pokud je uplatňována sleva na jízdné. Fotografii s kartou propojíte tak, že se zaregistrujete do systému MAD na https://eshop.dpmdas.cz/, přiřadíte nebo si vyberte kartu, ke které chcete typ slevy a časový kupón přiřadit. Přiřadíte svou čitelnou fotografii. Zvolíte si typ slevy. Zadáte profil (typ jízdného). Protože je nutné nárok na slevu prokázat, musíte se pro schválení požadovaného typu jízdného dostavit na předprodejní místo. Pak je možné přiřadit zvýhodněný kupon, nebo se odbavit v autobuse za zvýhodněné jízdné.

Registraci do systému MAD můžete provést i na předprodeji DPMD, a.s. v Uhelné ulici.

V autobuse funguje tzv. offline systém odbavení, což je velmi rychlý způsob odbavení (do 2 s). Dochází k tzv. předautorizaci - dotazu na validitu platební karty. Společnost Mastercard se dotazuje na 1,- Kč a blokuje ji na účtu. Při vypořádání plateb je tato koruna uvolněna a není stržena cestujícímu z účtu. Podrobné informace naleznete na https://dpmd.cz/component/sppagebuilder/21-faq-jak-funguje-chytry-system-odbaveni.

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

Počasí v Děčíně

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2022
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top