Vážení návštěvníci, v tuto chvíli stále pracujeme na úpravách a modernizaci našich stránek. Děkujeme Vám za pochopení.
29.07.2014 - 09:48

Hejtman podepsal smlouvy, kraj získal 278 milionů na cyklostezky

Autor:
Předseda Regionální rady Petr Navrátil a hejtman Oldřich Bubeníček při podpisu dotačních smluv Předseda Regionální rady Petr Navrátil a hejtman Oldřich Bubeníček při podpisu dotačních smluv Zdeněk Rytíř

Smlouvy o poskytnutí dotací na cyklostezky Labská stezka a Ploučnice podepsal hejtman Oldřich Bubeníček a předseda Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad Petr Navrátil. Cyklostezky kraj financoval ze svých zdrojů, jelikož smlouva nebyla podepsána před přerušením činnosti ROP SZ. Nyní tedy dochází k naplnění předchozích dohod a Ústecký kraj získá dotace ve výši 278,141 milionu korun.

 


Tisková zpráva ze dne 23. července 2014
„Obě cyklostezky jsou již postavené a slouží občanům Ústeckého kraje k aktivnímu trávení volného času, stejně jako turistům a návštěvníkům kraje k poznávaní našich krás ze sedla kola. Cyklostezky jsou velmi zajímavým nástrojem pro cestovní ruch a dotace z evropských fondů umožňují kraji tento směr využívat a rozvíjet potenciál, který cykloturistika nabízí,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

Předseda Petr Navrátil doplnil: „Cyklostezky jsou v dnešní době významným prvkem komunikace, spojení mezi obcemi, městy, regiony, ale také zeměmi.Každý nově postavený úsek doplňuje neustále se rozvíjející mozaiku tras.“ Obě cyklostezky patří mezi páteřní trasy Ústeckého kraje s nadregionálním významem. V případě cyklostezky Ploučnice se jednalo o novou výstavbu v délce 10,75 km. Labská stezka je realizována v etapách, tato druhá zahrnuje úseky v celkové délce 16,5 km v okresech Děčín a Litoměřice. Celkové rozpočtové výdaje těchto dvou projektů činily 361 246 360,97 Kč, spolufinancování Ústeckého kraje je ve výši 49 083 872 Kč a bylo již hrazeno v průběhu realizace projektů v letech 2012 až 2014 z Fondu rozvoje ÚK.

Magdaléna Hanáčková

mluvčí Ústeckého kraje

Počet zobrazení: 1
 

Back to top