Vážení návštěvníci, v tuto chvíli stále pracujeme na úpravách a modernizaci našich stránek. Děkujeme Vám za pochopení.
22.09.2014 - 15:30

Byty v Národní kavárně kontrolovala hygiena a hasiči

Autor:
ilustrační foto ilustrační foto

V jednom z nájemních domů, který je trnem v oku mnoha obyvatelům Děčína kvůli ubytovávání nepřizpůsobivých obyvatel, zkontrolovali hasiči společně s hygienou na základě podnětu jednoho z občanů. Kontroly se zúčastnila také Policie České republiky, Městská policie Děčín a pracovníci oddělení sociálně právní ochrany dětí.


„Při kontrole byly zjištěny jisté nedostatky, které v rámci své kompetence řeší Hasičský záchranný sbor a Krajská hygienická stanice,“ uvedl děčínský primátor František Pelant. Kontroloři zároveň zjistili další nedostatky. Objekt tak rozhodně nenavštívili naposledy. „Předpokládám, že brzy tam zamíří pracovníci stavebního úřadu vzhledem k tomu, co bylo na místě zjištěno,“ dodal primátor.


Objekt národní kavárny vlastní podle veřejně dostupných informací z katastru nemovitostí Ivana Kubičková z Děčína. Kdysi jedna z výstavních budov města se během několika let proměnila v malé ghetto uprostřed města. Majitelům nemovitostí totiž současný systém vyplácení sociálních dávek, na který primátoři a starostové severočeských měst kriticky upozorňují, velmi nahrává. „Z národní kavárny je tak nevzhledná, zanedbaná ubytovna, do které se cíleně stěhují lidé závislí na sociální pomoci státu. Za to je pak město terčem kritiky, že do města tyto lidi stěhuje. To ale není pravda a znovu musíme zopakovat, že toto je aktivitou majitelů nemovitostí,“ doplnil primátor s tím, že předpokládá další pokračování kontrol jak v budově národní kavárny, tak v dalších objektech, které jsou využívány jako byty pro sociálně slabé.

Naposledy změněno: 22.09.2014 - 15:36
 

Back to top