Vážení návštěvníci, v tuto chvíli stále pracujeme na úpravách a modernizaci našich stránek. Děkujeme Vám za pochopení.
24.04.2015 - 10:48

Cena Ď v Ústeckém kraji 2015

Autor:

Město Děčín hostilo již po čtvrté slavnostní ceremoniál udělení Ceny Ď v Ústeckém kraji.  Na základě hlasování Kolegia Cenu Ď 2015 získal děčínský spolek Self Defense Division,z.s., který nominovalo sdružení Andělé bez křídel.  Městskou Cenu Ď předala primátorka města Děčína, Marie Blažková, paní Vilmě Tůmové za dlouholetou a obětavou práci pro Svaz diabetiků.  Celostátní finále se tento rok odehraje 15. června 2015 na scéně Státní opery Praha.  Záštitu nad projektem „XV. ročníku udílení Ceny Ď 2015“ převzal ministr kultury Daniel Herman.


Spolek Self Defense Division,z.s, jehož předsedou je Jiří Omaník, je tvořený členy Policie a Armády ČR, kteří se věnují charitativním akcím, prevenci kriminality a organizují nejrůznější sportovní aktivity. Dále se věnují pedagogické činnosti  v rámci kraje ale i mimo něj. Zorganizovali a vedli benefiční akci (seminář sebeobrany) pro malého Tomáška, který je kvůli svému zdravotnímu stavu nucen absolvovat nespočet operací. Díky finančním prostředkům, které se podařilo během benefice vybrat, se nakoupily zdravotní a jiné pomůcky, které tříletému chlapci významně změnily životní standard a usnadnily tak život jemu i celé jeho rodině. Dalším přínosem jsou projekty Bezpečně odkudkoliv nebo Chci zachraňovat, né se bránit, který se věnuje možnostem sebeobrany záchranářů a zdravotníků, kteří jsou v dnešní době bohužel opakovaným cílem útočníků. Tyto akce pořádají členové ve svém volném čase a bez nároku na jakoukoliv odměnu. Mezi jejich další aktivity patří kruhové tréninky pro veřejnost a semináře a kurzy reálné sebeobrany pro ženy. Podporují bezpečnost a sport v Děčíně a širokém okolí.
Paní Vilma Tůmová již od roku 2004 působí jako předsedkyně Svazu diabetiků v Děčíně. Ze své pozice se usilovně snaží pomáhat osobám s diabetem na území města Děčína, kterých není právě málo. Je hlavní manažerkou a koordinátorkou zdravotních, sociálních a jiných aktivizačních programů, jež pomáhají začleňování osob s diabetem do společenského života. Dny zdraví, poradní dny, přednášky, výlety, rekondiční pobyty. To je jen krátký výčet aktivit, které pro osoby s diabetem pořádá, a vždy jsou hojně navštěvovány. O akcích se lidé mohou dozvědět ve vitrínách na Klubu seniorů v Bezručově ulici a na Masarykově náměstí. Za Svaz diabetiků ČR je pověřena k jednání a ke spolupráci v rámci komunitního plánování v Děčíně, kde se aktivně zapojuje.

Prvně byla Cena Ď, kterou pořádá pan Richard Langer, udělena v Národním divadle v Praze v roce 2001. Za 14 let bylo uděleno 10 městských cen Ď, ve 14 krajích ČR bylo uděleno 56 krajských cen Ď, při finálových ceremoniích 178 celostátních cen Ď a 4 GRAND PRIX Ď. Cenu Ď přijal v minulosti například prezident Václav Havel, norský předseda vlády Jens Stoltenberg a kardinál Dominik Duka,  nebo například ČSOB, KB a.s., společnost VODAFONE, Nadace Preciosa, společnost Mountfield, ŠKODA Auto a CETELEM ČR. Cenu Ď ale také přijali občané, například školačka Nina Rambová za podporu chovu hada v zoo a manželé Šislerovi za sedmnáct let nezištné pomoci umírajícím v hospici.

Naposledy změněno: 27.04.2015 - 10:59
 

Back to top