Vážení návštěvníci, v tuto chvíli stále pracujeme na úpravách a modernizaci našich stránek. Děkujeme Vám za pochopení.
14.05.2015 - 13:59

Vlak Lustig – Vlak svobody 2015 zavítá do Děčína

Autor:

Šestnáctý ročník Mezinárodního festivalu česko-německo-židovské kultury Devět bran představí ve svém letošním programu ojedinělý mezinárodní divadelní projekt Vlak Lustig –  Vlak svobody 2015, jehož nedílnou součástí je i divadelní inscenace Arnošta Lustiga a Petra Kracika “Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou. Zvláštní historická vlaková souprava projede šesti státy střední Evropy a 19. června se zastaví i v Děčíně. Vstupné na představení je zdarma. Rezervaci vstupenek si zajistěte prostřednictvím objednávky vstupenek na mailové adrese: .

 

Z Děčína bude vlak pokračovat do Drážďan, Výmaru/Buchenwald/, Berlína, Lodže, Varšavy, Lublinu/Majdanek/, Osvětimi, Žiliny, Martina, Nitry, Bratislavy, Budapešti, Györu, Vídně, Mauthausenu, Českého Krumlova, Tábora, Třebíče, Hlinska, Chrudimi. Poslední představení projektu budou odehrána v Praze 17. – 19. července  201 na nádraží Praha-Bubny, kde bude projekt slavnostně zakončen. Projekt bude zahájen 18. června 2015 na nádraží v Bohušovicích nad Ohří /Terezín/, kde bude představena historická vlaková souprava a také odehráno první představení.
Projekt významně podporuje Ministerstvo kultury České republiky. Záštitu nad projektem převzal prezident České republiky pan Miloš Zeman, prezident Slovenské republiky Andrej Kiska, prezident Maďarské republiky János Áder.  V jednání jsou dále tyto záštity: prezidenta Polské republiky Bronislava Komorowského, prezidenta republiky Rakousko Heinze Fischera a prezidenta Spolkové republiky Německo Joachima Gaucka. Záštitu projektu dále poskytnul předseda vlády České republiky pan Bohuslav Sobotka a ministr kultury vlády České republiky pan Daniel Herman.

Více informací k projektu najdete na http://www.vlaklustig.cz/.

Naposledy změněno: 18.05.2015 - 16:17
 

Back to top