Vážení návštěvníci, v tuto chvíli stále pracujeme na úpravách a modernizaci našich stránek. Děkujeme Vám za pochopení.
18.09.2015 - 11:21

Úspěšná výstava Léto se sochami v zahradách zámku končí

Autor:

Letošní ročník projektu Léto se sochami končí. Derniéra k ukončení výstavy se koná v pátek 18. září 2015 od 17 hodin v Jižních zahradách děčínského zámku.

Léto se sochami je úspěšný projekt partnerských měst Děčína a Pirny, do kterého byly aktivně zapojeny také školy z obou měst.  V Pirně se slavnostní ukončení projektu uskuteční v neděli 20.září 2015.

Projekt „Léto se sochami“ proběhl poprvé v roce 2013 ve spolupráci partnerských měst Děčína a Pirny. V rámci letošního projektu bylo k vidění přes 90 sochařských děl vystavených od května  do září 2015 v Pirně a také v děčínské zámecké zahradě. Projekt se především  stal místem „setkávání“. V jubilejním roce partnerství měst se kurátorce výstavy podařilo do projektu zapojit i umělce z ostatních partnerských měst. Součástí –„ setkávání“  byli  nejen sochaři, umělci, umělecké spolky a galerie, ale také děti a mládež.
Mezikulturní setkávání žáků škol z Děčína a Pirny se konala 5x v Děčíně a v Pirně. Děti společně tvořily z pískovce, seznamovaly se s městech a jeho historií.
Poslední setkání žáků z Děčína a Pirny proběhlo 17.září na zámku v Děčíně. Z Děčína se do projektu zapojily základní školy Komenského, Děčín I, Kosmonautů, Děčín – Březiny a Školní, Děčín - Želenice. Setkání bylo cca pro 200 žáků. Z projektu vznikne i výstava fotografií, která bude instalována na děčínském zámku.

Počet zobrazení: 2 Naposledy změněno: 18.09.2015 - 11:25
 

Back to top