Vážení návštěvníci, v tuto chvíli stále pracujeme na úpravách a modernizaci našich stránek. Děkujeme Vám za pochopení.
04.11.2015 - 10:35

Děčín se připravuje na advent

Autor:

Již poslední listopadový víkend se rozsvítí vánoční strom na Masarykově náměstí. Každoroční adventní oslavy začnou sobotním gastronomickým festivalem a skupinou Queenmania. První adventní neděle se ponese v tradičním duchu. Hlavní hvězdou programu bude slovenská skupina roku Fragile. Strom rozsvítí primátorka města Marie Blažková v neděli v 17 hodin.


Předvánoční čas je spojen s mnohými akcemi, které dětem zpříjemňují čekání na Ježíška, dospělým pak dávají čas se zastavit a naladit se na tu správnou atmosféru, sejít se s přáteli nebo jen tak rozjímat. Začátek adventu je v Děčíně již tradičně spjat s rozsvěcením vánočního stromu a ani letos tomu nebude jinak. Zajímavé kulinářské zážitky zažijete v sobotu na Masarykově náměstí. Organizátor letošních trhů věnoval sobotní den opět gastronomii a vánočním specialitám. Připraveno je dokonce sváteční menu. Návštěvníci se tak mohou těšit nejen na lososovou, ale také na drůbeží polévku. Chybět nebude ani bramborový salát, houbový Kuba, vánoční paštika nebo grilovaná vinná klobása. Ani v letošním roce nebude chybět dobročinná akce pro sdružení Andělé bez křídel, letos pod patronací basketbalisty Jakuba Houšky. Závěr sobotního dne bude patřit skupině Queenmania. V neděli se můžete těšit na slovenskou skupinu roku Fragile.


Děčín má každoročně tři stromy. Ten největší na Masarykově náměstí se bude osazovat 20. listopadu a je od soukromého dárce ze Škrabek. Stromy na Husově náměstí a ve Zbrojnické ulici se nainstalují 18. a 19. listopadu. Oba stromy nám věnovaly Lesy ČR.
V loňském roce jsme na stránkách města zveřejňovali akce spojené s Vánocemi, nejinak tomu bude i v roce letošním. Pokud tedy pořádáte nějakou zajímavou akci a chcete být do přehledu zařazeni, napište nám na adresu

Počet zobrazení: 0 Naposledy změněno: 26.11.2015 - 10:32
 

Back to top