Vážení návštěvníci, v tuto chvíli stále pracujeme na úpravách a modernizaci našich stránek. Děkujeme Vám za pochopení.
10.12.2015 - 09:23

Prorodinný portál získal cenu The Best 2015

Autor:

Podpora rodiny je prvořadým úkolem, který si město vytyčilo. Jedním z nástrojů jak vytvořit kvalitní prostředí pro rodiny je dobrý přístup k informacím a proto vytvořilo nový prorodinný portál. Ten nyní ocenil magazín Egovernment a udělil Děčínu speciální ocenění v kategorii projekty měst.


Pomoc v krizové situaci, nebo přehled školských a zdravotnických zařízení naleznou lidé na portálu prorodinné politiky. Pracovníci magistrátu totiž již začátkem roku sestavili všechny důležité informace do uceleného přehledu a vytvořili webové stránky s podrobným popisem a mapovými podklady. „Stránky umožnily široké veřejnosti, aby si přehledně a jednoduše dokázala zjistit informace, které potřebuje,“ řekla hana Cermonová, náměstkyně primátorky. Hledáte předškolní nebo školské zařízení, dětská hřiště, zdravotní zařízení, potřebujete zjistit, jakou péči mohou nabídnout sociální služby vašemu seniorovi, nebo chcete navštívit zajímavou akci pro rodiny s malými dětmi? Na to vše najdete odpověď snadno a přehledně na rodinném portále rodina.mmdecin.cz.

rodina

Rozdělení stránek nabízí přehledné údaje jednotlivých oblastí a své si zde najdou jak rodiny, tak senioři. Ucelené informace z oblasti školství využijí rodiny s dětmi, které zde mají k dispozici kompletní seznam škol, školek, jídelen, sportovních hřišť, možností předškolního vzdělávání, heren apod. Senioři zde najdou například komplexní katalog lékařských zařízení a lékáren. Návod, jak postupovat v krizové situaci, kontakty na terénní pracovníky a poradny zjistí občané v odkazu sociální tématika. „Portál, na kterém jsme intenzivně pracovali, je doslova nabitý informacemi, a je určen lidem všech věkových kategorií. Pomáhá například lépe se orientovat v nabídce sociálních a zdravotnických služeb, jednoduše zde totiž zjistíte i aktuální lékařskou pohotovost a na mapě uvidíte přesnou polohu zařízení,“ řekla Hana Cermonová, náměstkyně primátorky. Všechny tyto informace a ještě mnohem více o zajímavých kulturních i sportovních akcích, případně volných pracovních místech nebo místech v mateřských školách si přečtete na www.rodina.mmdecin.cz .

V listopadu byl tento portál propojen s mobilní aplikací a všechny důležité informace lze tedy najít přímo ve svém chytrém mobilním telefonu. Více o mobilní aplikace najdete zde.

Naposledy změněno: 10.12.2015 - 12:06
 

Back to top