Vážení návštěvníci, v tuto chvíli stále pracujeme na úpravách a modernizaci našich stránek. Děkujeme Vám za pochopení.
18.09.2017 - 15:07

Den architektury poprvé v Děčíně

Autor:

Sedmý ročník festivalu Den architektury bude poprvé v Děčíně. Na přelomu září a října se tak lidé budou moci potkat nad tématem VODA. Ta je v našem městě nejen díky řece Labe v těsné symbióze.

 

 

Festival konající se každoročně při příležitosti mezinárodního Dne architektury nabízí široké veřejnosti sérii veřejných procházek s předními českými architekty a historiky naprosto zdarma. Cílem těchto setkání je diskuze o kvalitách architektury. Projekt navíc rozvíjí vztah k místu a poskytuje na něj místním odlišný pohled, než který obvykle vnímají. V Děčíně tak společně s městským architektem Ondřejem Benešem bude k vidění sedm míst.


Jižní zámecké zahrady – O proměnách zahrad a průběhu celkové revitalizace bude hovořit Tomáš Efler. 28. 9. 15 hod


Podmokly – Významné domy centra Děčína navštívíte s památkářkou a historičkou architektury Alenou Sellnerovou. 29. 9. 17 hod


Voda železnice jako symbol oddělení i propojení města – historickým motorovým vlakem se projedete směrem na tzv. Triangl s Ondřejem Benešem, Janem Němcem a Otto Chmelíkem a také Mirkem Záhorou a Vlastimilem Pažourkem. 30. 9. 9 až 15 hod před hl. nádražím u fontány (hodinový program)


Nad vodou i tratí – vila Waldstein - Alena Sellnerová Vás provede první stavbou Josefa Mockera
30.9. 14 – 17 hod prohlídka ve 14 hodin (sraz Pod Svahem 12 u brány do areálu)


Labe včera, dnes a zítra – levý břeh –Ondřej Beneš, Otta Chmelík, Vlastimil Pažourek a Jan Hrouda Vás přivítají 30. 9. u Hladového kamene


Život na nádraží dnes – Východní nádraží, moderní stavba s Pavlem Pláničkou a Milanem Houšteckým 1. 10. 13 hodin (sraz na autobusové zastávce Nářadí)


Labe včera, dnes a zítra – pravý břeh –od Střelnice po někdejší přívoz na Starém Městě s Ondřejem Benešem, Ottou Chmelíkem, Vlastimilem Pažourkem a Janem Hroudou. 1. 10. 15 hodin (sraz v parku u Střelnice)

Naposledy změněno: 18.09.2017 - 15:12
 

Back to top