Vážení návštěvníci, v tuto chvíli stále pracujeme na úpravách a modernizaci našich stránek. Děkujeme Vám za pochopení.
24.10.2017 - 09:56

Pojďte zlepšit naše město!

Autor:

Děčín se připojuje k městům, která se rozhodla pro participativní rozpočet. V praxi to znamená, že část svého rozpočtu vyčlení na konkrétní projekty, které navrhnou samotní občané. Jak to v praxi bude fungovat, zjistíte na prvním společném setkání koordinátorky projektu, vedení města a občanů v pondělí 13. listopadu v 17 hodin v městské knihovně. 

 

Projekt Tvoříme Děčín představuje participativní rozpočet města Děčín. Je procesem přímé demokracie, v rámci kterého mohou občané diskutovat a rozhodovat o využití části rozpočtu na konkrétní projekty, které oni sami navrhnou a představí veřejnosti.
Chceme vtáhnout občany do dialogu o utváření místa, kde žijí, pracují, studují a nebo jím jen projíždějí, a zároveň jim ukázat, jaké jsou možnosti města. Pojďte do toho s námi a udělejte něco pro místo, ve kterém se nacházíte.
Jak to bude probíhat?


- Máte-li zájem se do projektu Tvoříme Děčín zapojit, promyslete svůj nápad na návrh a prostudujte si potřebné informace, které naleznete na www.tvorimedecin.cz . Pokud něčemu nebudete rozumět, kontaktujte nás, rádi vám poradíme ()
- Přijďte na veřejné setkání, kde celý proces podání návrhu a jeho podobu můžeme prodiskutovat.
- Návrhy musí mít přínos pro město a jeho občany. Mluvte se svými sousedy, přáteli, nechejte se inspirovat.
- Sepište návrh. Při tvorbě návrhu věnujte pozornost dodržení pravidel. Pokuste se magistrátu poskytnout co nejvíce informací, abychom mohli ověřit proveditelnost vašeho návrhu. Nemusíte předložit dokonalý projekt, důležitý je nápad a Vaše iniciativa.
- Návrhy, které podáte, prověříme a zjistíme, zda je možné je realizovat. Případně je s vámi dotvoříme.
- O tom, který návrh, případně návrhy, město zrealizuje, nebudou rozhodovat úředníci. O výběru návrhů k realizaci budou rozhodovat občané prostřednictvím hlasování.
- Vaše návrhy budou zveřejněny na webu a dostanete prostor k jejich projednání ve veřejné diskuzi. Bude na vás, jak velkou podporu veřejnosti pro svůj návrh získáte.

Naposledy změněno: 25.10.2017 - 13:46
 

Back to top