Vážení návštěvníci, v tuto chvíli stále pracujeme na úpravách a modernizaci našich stránek. Děkujeme Vám za pochopení.
11.02.2019 - 00:00

Tvoříme Děčín: Od lidí dorazilo 49 návrhů

Autor:

Pět milionů korun vyčlenil v rámci participativního rozpočtu Děčín na projekty, které mohou navrhovat lidé v Děčíně a jeho blízkém okolí. Akce Tvoříme Děčín běží druhým rokem. Lhůta pro podávání návrhů skončila poslední lednový den. Na magistrát dorazilo celkem 49 různých návrhů, což je o deset více než v loňském roce.


„Velice mě těší, že mají lidé zájem o své okolí a snaží se aktivně o zlepšení prostředí, ve kterém žijí. Participativní rozpočet se stále více dostává do povědomí lidí, kteří si uvědomují, že sami mohou rozhodnout o tom, kam část peněz z rozpočtu města půjde,“ řekl Jiří Anděl, náměstek primátora pro ekonomiku, finance a majetek.
V současné době se jednotlivé návrhy kontrolují a posuzuje se, zda je bude možné realizovat. Úředníci magistrátu proto také komunikují s jednotlivými navrhovateli. Poté bude následovat hlasování veřejnosti, které proběhne v červnu. Právě hlasování rozhodne, na jakých návrzích se začne pracovat.
„Věřím, že do hlasování postoupí co nejvíce návrhů, aby měli lidé na výběr,“ doplnil náměstek primátora.
Ještě před hlasováním město uspořádá veřejné setkání, na kterém budou moci samotní autoři své návrhy představit a vysvětlit.
V prvním ročníku Tvoříme Děčín se k realizaci dostalo celkem 11 projektů, a to:
Prořezání Sněžnické vyhlídky, Dětské dopravní hřiště, Březiny – záchrana lípy, Odtrhněme děti od tabletů a vyvětrejme je na čerstvém vzduchu, Houpačky pro radost, Workoutové hřiště, Basketbalové koše pro Děčín, Kultivace vnitrobloku v ul. Zámecké, Obnova kašny na Masarykově náměstí I. Etapa, Zatraktivnění jihozápadního Děčína, Chceme se toulat v Březinách.

 

Back to top