Vážení návštěvníci, v tuto chvíli stále pracujeme na úpravách a modernizaci našich stránek. Děkujeme Vám za pochopení.
14.05.2014 - 16:02

Labská cyklostezka zahajuje sezónu v sobotu 17. května

Autor:
Labská stezka Labská stezka Nadace partnerství

Brána do Čech zahajuje 17. 5. 2014 turistickou sezónu v Ústeckém kraji na Labské stezce. Labská stezka – páteřní cyklotrasa č. 2 začíná ve Štětí, vede přes Roudnici nad Labem, Terezín, Litoměřice, Velké Žernoseky, Ústí nad Labem, Děčín a končí v Dolním Žlebu.

Pokračuje dále do Německa. Nově rekonstruovaný úsek láká cykloturisty zejména na trase mezi Ústím nad Labem a Děčínem. Zahájení sezóny na Labské stezce je určeno široké veřejnosti, především rodinám s dětmi. Slavnostní otevření cyklotrasy č. 2 se koná na dvou místech podél Labské stezky - v Cyklokempu Loděnice v Brné a Cyklokempu pod Novým mostem v Děčíně.

 

Akce bude probíhat paralelně na dvou stanovištích v čase od 11:00 do 18:00 hodin. Vstupné je pro všechny zdarma. Na návštěvníky čeká program zaměřený na aktivní trávení volného času, nebudou chybět soutěže, kvízy s tématem cykloturistiky a odměny pro děti, jejichž pozornost upoutají také nafukovací atrakce. Návštěvníci akce budou mít možnost občerstvit se po celý den v areálu cyklokempu. Pro děti v Cyklokempu Loděnice v Brné bude přichystáno divadelní představení souboru Krabice Teplice, soutěžní cyklomalování, ukázky vodních sportů, živí poníci a koně a další atraktivity, to vše s hudebním doprovodem. Děti v Děčíně se mohou těšit na skotačení na nafukovacích atrakcích, na in-line školu, face painting, dále na skákací trampolínu a na další zábavné vyžití. I zde je připraven hudební program. V Děčíně navíc čeká návštěvníky otevření cyklostezky Ploučnice.

Na obou místech budou k dispozici informační materiály o Labské stezce a zajímavostech z destinace České středohoří a Podřipska, a to na stáncích Destinační agentury České středohoří, o.p.s. Další podrobnější informace budou zveřejněny na webu www.ceskestredohori.info a www.branadocech.cz.

více na: http://www.ceskestredohori.info/cz/aktuality/aktualita/63-Zahajeni-sezony-na-Labske-stezce-17-5-2014/

Destinační agentura České středohoří, o.p.s.

Naposledy změněno: 14.05.2014 - 16:28
 

Back to top