Vážení návštěvníci, v tuto chvíli stále pracujeme na úpravách a modernizaci našich stránek. Děkujeme Vám za pochopení.
16.07.2014 - 08:05

Letní kino Sněžník v Děčíně celé léto na hřišti Staré Město

Autor:

Vedení děčínského kina Sněžník se letos rozhodlo znovu k netradičnímu kroku. V období prázdnin, konkrétně mezi 16. červencem a 17. srpnem, se „přepne" do letního módu a namísto tradičního kinosálu bude promítat na fotbalovém stadionu sport-areálu Děčín na Starém Městě (Ve vilách 1020/19, Děčín 1, 405 01).

 

„Když jsme loni tento formát zkoušeli poprvé, zaznamenali jsme pozitivní vlnu ohlasů, lidé měli o projekce zájem a letní kino navštívilo přes tři tisíce diváků. Je to už třetí ročník, který si zařizujeme sami, a druhý, takto dlouhodobého charakteru. Pokud si dobře pamatuji, tak jsme loni dosáhli průměrné návštěvnosti přes sto diváků na jednu projekci. Rekord byl dokonce 350 diváků u jednoho z filmu. Stejně jako loni, si půjčujeme špičkovou digitální techniku, abychom mohli hrát premiéry a nabídnout nejlepší možnou kvalitu. Digitální letní kino s 12m plátnem je stále v rámci ČR mimořádné a v rámci kraje ojedinělé. Doufám, že nalákáme návštěvníky z širokého okolí," vysvětluje důvod pro organizaci neobvyklého projektu vedoucí kina Sněžník a zástupce ředitele Oproti loňskému roku ale zůstane promítací technika celou dobu ve sport-areálu a nebude se na část projekcí přesouvat na děčínský zámek.

 

Martin Pošta k místu pořádání uvádí: ,,Prostor se nám minule osvědčil a i diváci si místo pochvalovali. Je zde dobrá dostupnost v centru, možnost blízkého parkování nebo vstup přímo z nové cyklostezky. Věřím, že zde také ani nebudeme rušit hlukem okolí. Chceme také udržet stejný divácký komfort. Ve spolupráci s restaurací v areálu připravujeme širokou nabídku občerstvení, popcornu, nápojů i grilování.

 

Co se týče toho nejdůležitějšího, tedy programu letního kina, snažilo se vedení Sněžníku vyhovět vkusu co největšího počtu diváků. „Díky profesionální digitální technice, jsme zařadili premiéry těch nejzajímavějších filmů, které půjdou letos v létě do distribuce. Například Krobotovu Díru u Hanušovic hrajeme v den republikové premiéry pro kina. Stejně tak premiéru nového snímku Woodyho Allena nebo v srpnu novou pohádku Jana Svěráka „Tři bratři" podle scénáře Zdeňka Svěráka a s hudbou Jaroslava Uhlíře. Dále budeme hrát nejlepší snímky z posledního zhruba půl roku a to všechno 'dochutí' dva divadelní záznamy. Ty bych rád vypíchnul, protože půjde o plzeňské ztvárnění Tří mušketýrů a hlavně nové Monty Python, kteří se po letech znovu dali dohromady. Myslím, že máme určitě co nabídnout," popisuje Martin Pošta.

 

program letni kino

 

Letní kino Sněžník navíc bude mít opravdu napilno, protože promítat bude každý den s výjimkou dvou pondělků, které slouží jako LETNÍ KINO SNĚŽNÍK V ČÍSLECH:

  • z toho 14 premiér, 3 českých filmů, 2 divadelní představení, atd.
  • 300 míst k sezení + prakticky neomezený limit pro vlastní přinesené sedačky, gauče, a další
  • 80 – 120 Kč za lístek (s výjimkou dvou divadelních záznamů)
  • 12metrové promítací plátno

 

Kino Sněžník v Děčíně je moderní městské kino s kapacitou 383 sedadel a promítací technikou umožňující projekce 2D i 3D snímků. Děčínský biograf existuje od roku 1945 a v současnosti patří mezi více než 400 kinosálů klasického formátu v ČR. Od roku 2008 je pod správou Městského Dramaturgie kina se snaží uspokojovat vkus všech diváckých kategorií od nejmenších filmových nadšenců až po náročné diváky artového filmu. Koncepce Sněžníku nepočítá s pouhou promítací funkcí, ale usiluje o to, být širokým kulturním prostorem. Podle informací ministerstva kultury patřilo v roce 2013 děčínské kino mezi TOP 50 nejnavštěvovanějších sálů (včetně multikin). V průměrném počtu diváků na jedno představení se pravidelně umísťuje v první desítce.

Počet zobrazení: 1 Naposledy změněno: 16.07.2014 - 08:16
 

Back to top