Nastavení přístupnosti

10.12.2015 - 09:23

Prorodinný portál získal cenu The Best 2015

Autor:

Podpora rodiny je prvořadým úkolem, který si město vytyčilo. Jedním z nástrojů jak vytvořit kvalitní prostředí pro rodiny je dobrý přístup k informacím a proto vytvořilo nový prorodinný portál. Ten nyní ocenil magazín Egovernment a udělil Děčínu speciální ocenění v kategorii projekty měst.


Pomoc v krizové situaci, nebo přehled školských a zdravotnických zařízení naleznou lidé na portálu prorodinné politiky. Pracovníci magistrátu totiž již začátkem roku sestavili všechny důležité informace do uceleného přehledu a vytvořili webové stránky s podrobným popisem a mapovými podklady. „Stránky umožnily široké veřejnosti, aby si přehledně a jednoduše dokázala zjistit informace, které potřebuje,“ řekla hana Cermonová, náměstkyně primátorky. Hledáte předškolní nebo školské zařízení, dětská hřiště, zdravotní zařízení, potřebujete zjistit, jakou péči mohou nabídnout sociální služby vašemu seniorovi, nebo chcete navštívit zajímavou akci pro rodiny s malými dětmi? Na to vše najdete odpověď snadno a přehledně na rodinném portále rodina.mmdecin.cz.

rodina

Rozdělení stránek nabízí přehledné údaje jednotlivých oblastí a své si zde najdou jak rodiny, tak senioři. Ucelené informace z oblasti školství využijí rodiny s dětmi, které zde mají k dispozici kompletní seznam škol, školek, jídelen, sportovních hřišť, možností předškolního vzdělávání, heren apod. Senioři zde najdou například komplexní katalog lékařských zařízení a lékáren. Návod, jak postupovat v krizové situaci, kontakty na terénní pracovníky a poradny zjistí občané v odkazu sociální tématika. „Portál, na kterém jsme intenzivně pracovali, je doslova nabitý informacemi, a je určen lidem všech věkových kategorií. Pomáhá například lépe se orientovat v nabídce sociálních a zdravotnických služeb, jednoduše zde totiž zjistíte i aktuální lékařskou pohotovost a na mapě uvidíte přesnou polohu zařízení,“ řekla Hana Cermonová, náměstkyně primátorky. Všechny tyto informace a ještě mnohem více o zajímavých kulturních i sportovních akcích, případně volných pracovních místech nebo místech v mateřských školách si přečtete na www.rodina.mmdecin.cz .

V listopadu byl tento portál propojen s mobilní aplikací a všechny důležité informace lze tedy najít přímo ve svém chytrém mobilním telefonu. Více o mobilní aplikace najdete zde.

Počet zobrazení: 759 Naposledy změněno: 10.12.2015 - 12:06
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top