mobilni rozhlas

Cílem projektu je sjednotit platformu pro celé město, občany, instituce nebo subjekty a zjednodušit a zpřehlednit využívání služeb nebo produktů.

Děčínská karta je platebním a identifikačním nástrojem. Patří do skupiny předplacených platebních karet.  Může sloužit pouze jako čip (identifikátor) nebo po zapnutí platební funkce také jako bezkontaktní platební karta.

Karta má dvě velikosti – můžete si vybrat, zda ji budete využívat v celku jako klasickou kartu nebo si oddělíte pouze menší část, kterou si můžete nalepit do plastového okénka, které jste dostali společně s kartou a toto si pak třeba přidat jako přívěšek ke klíčům nebo si ji nalepit na mobilní telefon.

hp nalepka csob

Karta je určena pro všechny, kteří svoji platební bankovní kartu nemají nebo ji nechtějí používat při využívání služeb města nebo zapojených subjektů.

Důležitá informace: Společně s kartou jste dostali také průvodní dopis. V tomto dopise jsou v dolní části důležité informace, které je potřeba uchovat.

V současné době je karta již využívána v MAD, ve školních jídelnách, lze s ní platit v obchodech a na internetu. Nyní pracujeme na možnosti využít Děčínskou kartu v knihovně jako čtenářský průkaz a předpokládáme postupné zapojení dalších subjektů.

Pokud chcete Děčínskou kartu využívat i jako bezkontaktní platební kartu, je nutné ji zaregistrovat na www.kartabezuctu.cz. Tam se také dozvíte podrobné informace o poplatcích, limitech a dalších možnostech karty. Pokud kartu používáte pouze jako identifikátor v jídelně nebo jako nosič časového kupónu na MAD, není nutné ji aktivovat.

Ano, Děčínská karta má bezkontaktní čip. Aby bylo možno kartou platit (všude tam, kde je možné platit bezkontaktní platební kartou), je nutné ji zaregistrovat (viz Jak Děčínskou kartu aktivovat jako platební kartu). Pokud je karta aktivovaná, stačí ji pro uskutečnění platby přiložit k bezkontaktnímu platebnímu terminálu. Limit pro placení kartou je 3000,- Kč/měsíc (k 16.11.2020). Tento limit je možné zvýšit, více informací na www.kartabezuctu.cz.

Ano. Předplacenou platební kartu bez účtu mohou používat i děti a mládež mladší 18 let. Pokud rodiče usoudí, že je jejich dítě schopné používat Děčínskou kartu jako předplacenou kartu a platit s ní své nákupy, mohou ji pro něj aktivovat a svěřit mu ji k užívání. Kontrolovat, jak dítě s penězi hospodaří, můžete přes aplikaci nebo vám budou chodit SMS zprávy.

Pokud je karta aktivovaná (viz Jak Děčínskou kartu aktivovat jako platební kartu), lze s ní platit přes internet pouze společnostem, které sídlí v ČR. Pokud provedete plnou identifikaci na pobočce banky, je možné platit přes internet i do zahraničí. Více informací naleznete v obchodních podmínkách na www.kartabezuctu.cz.

Pokud je karta aktivovaná (viz Jak Děčínskou kartu aktivovat jako platební kartu), lze s ní platit pouze v rámci ČR a nelze vybírat z bankomatů. Pokud provedete plnou identifikaci na pobočce banky, je možné vybírat z bankomatů a platit v zahraničí. Více informací naleznete v obchodních podmínkách na www.kartabezuctu.cz.

Pokud nemáte Děčínskou kartu aktivovanou jako platební kartu, neplatíte žádné poplatky. Pokud ji aktivovanou máte a zaplatíte s ní alespoň 1,- Kč za 6 po sobě jdoucích měsíců, také neplatíte žádné poplatky. Neplatíte ani za dobití karty převodem z běžného účtu. Platí se ale např. za dobití karty prostřednictvím platební brány. Konkrétní položky a částky naleznete v sazebníku poplatků na www.kartabezuctu.cz.

Na stránkách DPMD, a.s., je připraven generátor pro dobíjení karet převodem z účtu. Postačí zadat Identifikační číslo předplacené nálepky (naleznete v dopise) a částku. Generátor pak vygeneruje platební údaje pro ruční zadání do internetového bankovnictví a QR kód pro případnou platbu z mobilního bankovnictví. Generátor naleznete na https://www.dpmdas.cz/nabit-penezenku.

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
    
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

Digitální služby státu

portal obcana PORTÁL OBČANA
Nejrychlejší cesta ke službám státu. Snadná správa dokladů, výpisů z rejstříků, ale i datové schránky.
   
edoklady eDOKLADY
Nová éra prokazování totožnosti je tu! Všechna pracoviště magistrátu přijímají eDoklady.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2023
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top