Nastavení přístupnosti

05.04.2016 - 08:22

Ministr dopravy Dan Ťok besedoval s občany o stavbě jezu (video)

Autor:

Na dvě stě posluchačů se sešlo ve Společenském domě Střelnice, kde diskutovali nad stavbou tohoto, pro Děčín velmi důležitého, vodního díla. V úvodu setkání proběhla prezentace plánované stavby komentovaná odbornými pracovníky a tvůrci projektu.

Michael Trnka ze společnosti Aquatis a. s. představil technické parametry jezu, vysvětlil způsob realizace a popsal například bezpečné přechody pro ryby. Vizualizace potom ukázaly území a okolí po dokončení stavby. Veřejného projednání se zúčastnil také ministr dopravy Dan Ťok, který zdůraznil, že je důležité splavnit tuto vodní cestu, zároveň je ale také neméně důležitá ochrana životního prostředí. "Pokud by vše běželo jako na drátkách, mohlo by vodní dílo stát v roce 2023. Vídím to ale spíše na rok 2025," řekl Dan Ťok. Se stavbou jezu by nemělo dojít k výraznému vzedmutí řeky, přesto díky vodnímu dílu dojde k úpravě okolí. „Jez podle mého názoru přinese nejen nová pracovní místa, zajistí stabilitu místních podniků, zvýší možnosti využití řeky jako turistického cíle, ale také spojí život města s řekou. Vzniknou nové relaxační zóny a místa pro aktivní odpočinek,“ řekla Marie Blažková, primátorka města. Případná realizace vodního díla by pro město Děčín neznamenala žádné finanční výdaje, investorem by totiž bylo Ředitelství vodních cest. „Odhadované náklady se pohybují na zhruba 6 miliard korun. Na samotnou stavbu jezu je počítáno se cca 4 miliardami, zbylé dvě potom na stavbu vodní elektrárny,“ doplnil Lubomír Fojtů, ředitel Ředitelství vodních cest. Prezentaci vodního díla má Ředitelství vodních cest k dispozici na svých webových stránkách nebo přímo v odkazu http://decin.ctech-test.cz/


V následujících prezentacích ředitel ŘVC ČR Ing. Lubomír Fojtů a autoři projektové dokumentace i dokumentace EIA představili projekt Plavebního stupně Děčín, důvody pro jeho výstavbu i identifikované vlivy na životní prostředí - viz následující prezentace:

1. Funkce labské vodní cesty a potřebné parametry splavnosti 

2. Technické řešení Plavebního stupně Děčín, varianty a environmentální opatření

3. Posouzení vlivů na životní prostředí Plavebního stupně Děčín

 • Přednášející: Mgr. Tomáš Šikula, HBH Projekt s.r.o., Ing. Pavel Obrdlík, Ekopontis, s.r.o., autorizovaná osoba EIA - prezentace ke stažení

Kompletní dokumentace posouzení vlivů na životní prostředí EIA byla zveřejněna 11.3.2016 na portále EIA

Počet zobrazení: 732 Naposledy změněno: 05.04.2016 - 10:24
Sdílet

Média

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top