Nastavení přístupnosti

27.04.2016 - 13:52

Auditor: Dopravní podnik nehospodaří špatně

Autor:

Dopravní podnik města je podle auditora v dobré kondici. Ve své zprávě to sdělil nezávislý auditor, který posudek zpracovával.

„Auditor vypracoval posudek hospodaření Dopravního podniku města Děčína a. s. a v něm podrobně popsal hospodaření podniku, provedl SWOT analýzu a doporučil způsob dalšího fungovaní podniku,“ vysvětlil Jiří Anděl, náměstek primátorky. Auditor ve své závěrečné zprávě navrhuje i způsob dalšího hospodaření, rozvoje a rozšiřování podniku. „Kondice DPMD je podle našeho názoru co do hospodářských výsledků velmi dobrá s tím, že klíčové je zohlednění faktu, že podnik nestojí na byznys základu. Funguje jako městský podnik, městem dotovaný a plnící služby prakticky především pro město z velké části za peníze daňových poplatníků, nikoliv pouze za prostředky svých klientů, tedy přepravovaných osob,“ řekl Luděk Tesař, z firmy Cityfinance. Audit například porovnal děčínský podnik s podobně velikými podniky v jiných, obdobných městech a ukázal úroveň vybavenosti, kvalitu poskytovaných služeb a výši platů zaměstnanců nebo majetek společnosti. Ve zprávě se například uvádí, že dosud požadovaná prokazatelná ztráta a kompenzace byly správně vypočítány a nebylo nárokováno nic, co by nebylo podloženo danými pravidly. „Z posudku dále vyplynulo, že je třeba orientovat DPmD k využití možností pro obnovu vozidel z dotačních zdrojů. Po jejich pořízení bude nutné v následujících letech upravit pokrytí odpisů přímo v penězích, což může znamenat mírné zvýšení příspěvků z rozpočtu města,“ doplnil Jiří Anděl. Dopravní podnik může podle auditora také využít příležitostí, které se mu nabízejí v souvislosti s jeho zapojením do integrovaného systému dopravy Ústeckého kraje. Tato situace nastane 1. 7. 2016.

Počet zobrazení: 725
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top