Nastavení přístupnosti

10.03.2018 - 08:09

Děčín City Hackathon - víkend na lodi s partou ajťáků

Autor:

Na lodi Cargo Gallery na Smetanově nábřeží v Děčíně se od pátku 23. března do neděle 25. března bude konat Děčín City Hackathon. Jde o víkend, v němž tří- až pěti členné týmy dostanou k dispozici otevřená data a během 48 hodin se z nich budou pokoušet vytvořit něco prospěšného pro veřejnost – aplikace pro mobil, webovou stránku či koncept, který pomůže zlepšit fungování města nebo dopravy. Téma hackathonu je totiž smart city, smart mobility.


Hackathon je ve světě velmi rozšířený formát akce, při níž týmy složené zpravidla z programátorů, ale také grafiků, webdesignérů či kreativních lidí tvoří z dostupných otevřených dat konkrétní řešení. V Ústeckém kraji se pořádá teprve podruhé a na svědomí jej má Inovační centrum Ústeckého kraje, které v druhém ročníku pořádání akce podpořilo záštitou statutární město Děčín.


„Je to akce na podporu využití otevřených dat, které město Děčín dává k dispozici. Chceme ukázat, že data mohou být velmi prospěšná a chceme tím do tvorby konceptu smart city zapojit také širší veřejnost. V neposlední řadě je to skvělá příležitost pro mladé lidi vyzkoušet si za podpory zkušených mentorů práci v týmu. Nejlepší projekty určitě pomůžeme realizovat, třeba jako byznys projekty v našem podnikatelském inkubátoru Startup Go,“ říká ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje (ICUK) Tomáš Siviček.
Vítězný tým si odnese odměnu 20 000 Kč v hotovosti a k tomu další věcné ceny a služby od Inovačního centra Ústeckého a dalších partnerů. Účastníci budou moci strávit celý víkend na lodi Cargo Gallery a bude o ně postaráno jak z pohledu jídla a pití, tak i relaxace – od města Děčína dostanou mj. bezplatné vstupy do děčínského bazénu, připravena je pro ně i vyhlídková jízda po Labi.
Hlásit na hackathon se mohou zdarma tří- až pětčlenné týmy i jednotlivci na webu www.city-hackathon.com.
„Přihlásit se může každý. Vítáni jsou nejenom ajťáci, ale i všichni kreativní lidé, kteří mají nápady na zlepšení svého města či dopravy,“ dodává na závěr ředitel ICUK Tomáš Siviček.

Počet zobrazení: 772
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top