Nastavení přístupnosti

11.09.2019 - 09:19

Průzkum: Lidé v Děčíně preferují bezpečnost

Autor:

Vedení města Děčína si nechalo vypracovat průzkum veřejného mínění. Jeho výsledky budou sloužit nejen jako podklad pro tvorbu dlouhodobé rozvojové strategie města Děčína na období 2021–2027, ale také jasně ukazují názory obyvatel města na to, jaké problémy v Děčíně jsou pro ně v současné době zásadní. Průzkum proběhl v červnu letošního roku.


„Podklady pro průzkum jsme se zabývali velmi pečlivě. Vedení města spolu s úředníky vytipovalo seznam priorit, ke kterým se obyvatelé města vyjadřovali. Výsledky nám ukázaly, že se některým tématům možná věnujeme zbytečně intenzivně na úkor jiných problémů, které obyvatele města trápí mnohem více. Určitě některé priority přehodnotíme a budeme se věnovat věcem, které jsou pro obyvatele našeho města zásadnější. Kromě tvorby dlouhodobé strategie jsme si díky průzkumu ujasnili, které problémy musíme vyřešit bezodkladně,“ zhodnotil výsledky primátor města Jaroslav Hrouda.  
Průzkum veřejného mínění byl proveden odborně. Pečlivý výběr respondentů zohlednil celou řadu parametrů, jako například věk dotazovaného, jeho vzdělání, jeho zájmy, bydliště a další a další kritéria.  
Průzkum ukázal, že jednoznačně nejpalčivější problém našeho města je soužití s problematickými skupinami občanů a s tím spojená bezpečnost, a to včetně navýšení bezpečnostních kamer. Dalšími prioritami jsou pro obyvatele města například oživení Mariánské louky pro volnočasové aktivity, přemístění K-Centrum od DDM na Teplické ulici, navýšení kapacity domovů pro seniory či řešení parkování ve městě.
„Průzkum nám potvrdil, že řešení problematických lokalit v Děčíně je pro obyvatele klíčové. Uvědomuji si to a již od začátku volebního období se snažím intenzivně hledat a postupně využívat všechny zákonné možnosti řešení. Vyvíjený tlak již přinesl první úspěchy. Jsme ale teprve na začátku, systém řešení tohoto problému zdokonalujeme a nemíníme polevit,“ doplnil primátor města.
Obyvatele Děčína na sociálních sítích často poukazují na problémy s odpady, především s nevyvezenými popelnicemi.
„Přestože v rámci průzkumu veřejného mínění se problém s kumunálním odpadnem ve městě lidem pro nás poněkud překvapivě nejeví jako zásadní, tak se mu hodláme věnovat a intenzivně pracujeme na postupu řešení svozu komunálního odpadu a jeho likvidace. Rád bych se tomuto tématu věnoval šířeji i na stránkách Zpravodaje,“ uzavřel primátor města.

 
 
 
Počet zobrazení: 828
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top