Nastavení přístupnosti

09.09.2020 - 08:51

Děčínská karta nabízí od září širší využití

Autor:

Využití Děčínské karty (společného projektu města Děčína a Dopravního podniku města Děčína) se postupně rozšiřuje. Nově ji mohou školáci či dospělí strávníci využívat ve všech školních jídelnách, které spadají pod město Děčín. Již několik měsíců lze přitom Děčínskou kartu používat například pro jízdu městskou autobusovou dopravou či jako klasickou bezkontaktní platební kartu. Do budoucna se pak počítá s jejím dalším využitím – například v knihovně místo čtenářského průkazu či jako permanentku do aquaparku.

 

Nyní je možné Děčínskou kartu zakoupit přímo ve školních jídelnách, a to za zvýhodněnou cenu 59 korun.

„Prvňáčci ji ve školních jídelnách dostávají zdarma, a to jako dárek od města,“ říká primátor města Jaroslav Hrouda s tím, že Děčínskou kartu si lidé mohou zakoupit také na terminálu Dopravního podniku města Děčína v Uhelné ulici.

Ve školních jídelnách zatím mohou strávníci jako identifikátor využívat i stávající staré čipy. Do konce roku běží takzvané přechodné období, kdy terminály přijímají jak staré čipy, tak Děčínskou kartu, případně i vlastní bezkontaktní platební kartu, která je zaregistrovaná v dané jídelně. 

„Pokud Děčínskou kartu budete využívat pouze jako identifikátor, tedy stejným způsobem jako do této doby čip, nemusíte provádět žádnou další registraci karty. Tu si zaregistruje pouze organizace, u které budete kartu využívat,“ vysvětluje zastupitel města Ondřej Smíšek, který se zabývá problematikou Smart City.

Kdo chce Děčínskou kartu využívat jako nosič časového kuponu v děčínské městské hromadné dopravě, zaregistruje si ji u dopravního podniku. Kdo ji chce používat také jako běžnou platební kartu, zaregistruje si ji na webu www.kartabezuctu.cz. Poté si na ni „dobije“ peníze, což mohou využívat například rodiče, jejichž děti platební kartu nemají a rodiče jim na ni mohou zaslat kapesné. Součástí karty je proto i dopis s podrobným popisem, jak postupovat, pokud s ní lidé chtějí také platit. Výhodou Děčínské karty je její velikost, snadno si ji připnete na klíče.

Starou kartu DPMD bude možné v děčínských autobusech používat do 30. září letošního roku. Původně měla její platnost končit 30. června, ale kvůli koronaviru byla platnost o tři měsíce posunuta. Současně je možné cestovat děčínskou městskou autobusovou dopravou také s bezkontaktní platební kartou – pořídit si Děčínskou kartu pro cestování není povinné.

Počet zobrazení: 2898 Naposledy změněno: 05.10.2020 - 08:00
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top