Nastavení přístupnosti

02.11.2020 - 15:16

Tvoříme Děčín 2020 zná vítěze, další projekty jsou dokončeny

Autor:

Celkem 816 lidí se během října zúčastnilo hlasování o návrzích v rámci participativního rozpočtu Tvoříme Děčín 2020. Z 24 podaných návrhů bude městem Děčín zrealizováno 19 návrhů. Jde o návrhy, které dostaly nejvíce hlasů a současně se společně vešly do částky pět milionů korun.

 

Nejúspěšnějším návrhem s počtem 415 bodů se stal projekt „Lesní nádrže pro zadržování vody v krajině“, na druhém místě se umístil projekt „Zachraňme lesy“ s 405 body. Naopak zcela propadl Vajglovník – terč na vajgly, který skončil poslední.

Jednotlivé návrhy získaly kladné i záporné hlasy. Tyto hlasy byly navzájem odečteny a byl sestaven výsledkový žebříček. Na základě tohoto žebříčku jsou rozděleny finanční prostředky potřebné pro realizaci návrhu v pořadí od návrhu, který získal nejvíce bodů, až do vyčerpání přidělených finančních prostředků. Jak je uvedeno v pravidlech, že pokud finanční prostředky nedostačují na provedení následujícího návrhu v žebříčku, přeskočí ho následující návrh. Letos se proto stalo, že návrh „Park Jabloňová“ postoupil mezi vítězné projekty i přesto, že získal méně hlasů než jiné návrhy.

Nyní budou všechny vítězné návrhy předloženy radě města ke schválení, poté je začne město postupně budovat. Mezitím byly dokončeny další projekty z let minulých. 

Adopce dřevin

Ke konci října se lidé sešli v Šustrově aleji, aby zde vysázeli stromy, které si adoptovali. Vysázeno bylo čtyřicet dřevin s tím, že každá má svého majitele. Majitel musel zaplatit poplatek ve výši tisíc korun. U stromků jsou proto připevněny cedulky se jmény. Zájem byl veliký, dřeviny byly velmi rychle rozebrány zájemci.

Basketbalové koše pro Děčín

Po Děčíně bylo rozmístěno několik nových venkovních basketbalových košů. Opravy a doplnění košů se dočkalo hřiště Základní školy Dr. Miroslava Tyrše v ulici Vrchlického a hřiště Základní školy v Želenicích v ulici Školní. V přípravě jsou ještě další dvě místa, a to umístění basketbalových košů u dopravního hřiště v Liberecké ulici v Děčíně II a ve vnitrobloku v Zámecké ulici, který čekají komplexní úpravy.

Revitalizace ozdobného jezírka v lesoparku Pod Kvádrberkem (na snímku)

V současné době je jezírko čisté a město ho pravidelně udržuje. Byla vypracována studie, ze které plyne, že v současné době není potřeba jezírko odbahňovat, navíc je to z hlediska chráněných živočišných druhů nevhodné. Procento zabahnění se mění s výškou hladiny. V době sucha, kdy je nízký nebo se úplně zastavil přítok vody, hladina v jezírku klesá a poměr bahna k akumulaci se výrazně mění, zároveň dochází se sníženou hladinou ke zvýšenému prohřátí vody se všemi doprovodnými negativními vlivy (rozmnožení sinic, žabinec a další nežádoucí vegetace a organismů). U veřejnosti tento nevábný stav vody vede k přesvědčení, že je jezírko potřeba odbahnit.

Další informace najdete na webu TVOŘÍME DĚČÍN...

 

Počet zobrazení: 1594 Naposledy změněno: 08.12.2020 - 12:41
Sdílet

Základní údaje

 • Statutární město Děčín
  Magistrát města Děčín
  Ing. Jiří Anděl, CSc.
  primátor města
  Ing. Martin Kříž
  tajemník úřadu
  Budova A1:
  Mírové nám. 1175/5, 405 38 Děčín
  50°46'25.7"N 14°11'44.3"E
  Budova B1:
  28. října 1155/2, 405 02 Děčín I
  50°46'58.5"N 14°12'57.2"E
  IČO: 00261238; DIČ: CZ00261238
  +420 412 593 111
  Úřední hodiny magistrátu
  posta@mmdecin.cz
  Datová schránkadatová schránka
   statutárního města Děčín: x9hbpfn
  Datová schránkadatová schránka
   Magistrátu města Děčín: nj6wxpq
    

Rychlý kontakt

Máte-li dotaz, který chcete uveřejnit na našich webových stránkách, použijte, prosím, sekci Dotazy občanů. Tento formulář slouží pouze pro rychlý kontakt s úřadem.
Zbývající počet znaků: 1000
Odesláním zprávy souhlasíte se zpracováním osobních údajů (GDPR).

Něco málo o Děčínu

47951
obyvatel (r. 2021)
43
průměrný věk
118
rozloha (km²)
35
městských částí
448
ulic
Děčín je nejníže položené město v České republice, ležící na soutoku Labe a Ploučnice. Jeho centrum má nadmořskou výšku 135 metrů. Jedná se o významný říční přístav a důležitou dopravní křižovatku (stýká se zde pět železničních tratí, prochází jím i 1. železniční koridor a několik významných silničních tahů).

Rodáci: spoluzakladatel Sokola prof. Miroslav Tyrš, matematik Johann Radon, topmodelka Karolína Kurková, herci Jiří Bartoška a Jiří Maryško, zpěváci Sámer Issa a Sabina Křováková, sportovci Vladimír Šmicer, Tomáš Kraus a řada dalších osobností.

ISO 9001:2015

SGS Česká RepublikaStatutární město Děčín, Magistrát města Děčín je držitelem certifikátu kvality od mezinárodní firmy SGS se sídlem ve Švýcarsku.

Veřejné zakázky

Člen Platformy odpovědného veřejného zadávání

Město pro byznys

Město pro byznys

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad 2019Přívětivý úřad 2021
2. místo
v Ústeckém kraji.
Potvrzeno
Ministerstvem vnitra
České republiky.

Back to top